League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2016 Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün

Şampiyonluk Ligi’nde beşinci hafta, oynanan ikinci gün karşılaşmalarının ardından sonra erdi.

Lider Dark Passage’ı çok iyi bir oyun ile yenen Team Aurora zirveye olan yakın takibini devam ettirdi. Sistematik oyununa devam eden Supermassive ekibi çok temiz bir performans ile NumberOne karşısında galip gelerek altıncı galibiyetini aldı. Günün üçüncü maçında Çilekler büyük bir sürpriz ile Beşiktaş’ı yendi ve ligdeki ikinci galibiyetini aldı. Haftanın son ve en çekişmeli maçında HWA Gaming alt sıralarda bulunan Team Turquality’i yendi. HWA bu galibiyet ile birlikte zirveyi Dark Passage ile paylaştı.

Team Aurora 1 – 0 Dark Passage
İkinci günün ilk maçında Team Aurora, lider Dark Passage ile karşılaştı. Seçim ve yasaklama ekranında Kindred, Ahri ve Blitzcranck seçimleri Team Aurora’nın en önemli tercihlerinden oldu. Dark Passage’da ise Fiora, Vel’Koz ve Luican öne çıkan şampiyon seçimleriydi. Koridor safhasında Dark Passage daha iyi bir görüntü çizerek maça iyi başladı. Koridor safhasını bitirdiğimizde ise sahneye çıkan isim Blitzcrank ile Zergsting oldu. Harita üzerinde gezerek takım arkadaşlarına skor çıkartan Zergsting, elindeki şampiyonun potansiyelini sonuna kadar kullandı. Orta koridorda Abaria’dan defalarca skor alan Team Aurora oyuncuyu deyim yerindeyse tilt moduna soktu. Devam eden süreçte de rakiplerini tek tek yakalayıp skor almayı başaran Team Aurora global altında da öne geçmeye başladı. Dark Passage’da Elwind zaman zaman ayrık ittirme yapmayı denese de takımının çok geriye düşmesinden dolayı istediğini tam anlamıyla gerçekleştiremedi. 25. dakika civarında baronu da çok rahat bir şekilde alan Team Aurora ekibi savunma durumundaki rakibinin merkezine girerek önce inhibitörleri düşürdü. Nexus etrafında çıkan son savaşın ardından Aurora 28 dakika gibi çok kısa bir sürede maçı bitirdi. Bu galibiyetin ardından Team Aurora 6-4’e gelirken Dark Passage’da üçüncü mağlubiyetini alarak 7-3’lük duruma geldi.

Supermassive 1 – 0 NumberOne Esports
Yükselişe geçen performansını devam ettirmek isteyen Supermassive, alt sıralarda bulunan NumberOne ile mücadele etti. Supermassive ilk gün yaptığı tercihlere benzer seçimler gerçekleştirdi. Takım çift nişancıdan oluşan Graves, Orianna ve Kalista’dan gibi yüksek hasara sahip bir kompozisyon oluşturdu. NumberOne’dan ise çok uzun süredir vadide göremediğimiz Jinx odaklı bir takım kompozisyonu geldi. Jinx’i Lulu ve Janna ile destekleyen NR1, biraz da riskli bir adım attı. Supermassive maça ilk gün gerçekleştirdiği gibi haritada kuleler üzerine rotasyonlar yaparak başladı. Supermassive oyunu çok iyi soğuturken NR1 tüm kaynaklarını Jinx üzerinde kullandı ve şampiyonu öne geçirmeye çalıştı. Çok başarılı hamleler ve akıl oyunları yapan Supermassive 17. dakikada rakibinin inhibitör kulesini üç kişi ile yıkarak profesyonel sahnede görmediğimiz bir şeyi başardı. Kuşatmaya ve ayrık ittirmeye ara vermeden devam eden ekip 20. dakikada da inhibitörü almayı başardı. Bu zaman aralığında üç ejderhayı da almış olan Supermassive tamamen kontrolü eline aldı. Tüm bunların hiç skor alınmadan gerçekleştirilmesi de olayın ayrı bir boyutuydu. Sistematik oyununa devam eden Supermassive 27.dakikada rahat bir şekilde maçı bitirerek haftayı ikide iki yaparak bitirdi ve 6-4’lük duruma geldi. Sekizinci mağlubiyetini alan NumberOne ise 2-8 ile ligde yedinci sırada bulunuyor.

Çilekler 1 – 0 Beşiktaş
DP’nin puan kaybetmesinin ardından tekrar zirveye ortak olmak isteyen Beşiktaş, Çilekler ile karşılaştı. Beşiktaş ekibi Lulu, Kalista ve üst koridorda uzun süredir göremediğimiz Irelia’ya dayalı takım kompozisyonu kurdu. Çilekler de çift nişancıdan oluşan Corki ve Lucian kompozisyonunu uyguladı. Malphite da takımın bir diğer önemli şampiyon tercihi arasında yer aldı. Maça hızlı başlayan taraf Beşiktaş oldu ve 10. dakika civarında ışınlan avantajını kullanarak alt koridorda iki skor birden çıkardı. İlerleyen dakikalarda alt koridorda devam eden mücadelede Çilekler adına Madness da iki skor alarak rakibine cevap verdi. 20. dakikada ejderha çevresinde çıkan takım savaşında ışınlan ile çok iyi flank yapan Xyraz, savaşı Beşiktaş lehine çeviren isim oldu. Bunun ardından Beşiktaş barona yönelse de Çilekler rakibinin bu hamlesine izin vermedi ve sahneye çıkan isim yine iki skor alan Madness oldu. Yavaş yavaş oyundaki ağırlığını hissettirmeye başlayan Çilekler, 33. dakikada ninja baron alarak maçın kaderini değiştiren hamle yaptı. Barondan sonra çıkan son takım savaşını da kazanan Çilekler doğrudan orta koridor üzerinden ilerleyerek zirve mücadelesi veren rakibini yenmeyi başardı. Ligdeki ikinci galibiyetini alan Çilekler 2-8 ile hala son sırada bulunuyor. Buna rağmen takımın ortaya koymuş olduğu performans gelecek haftalar için umut verici. Dördüncü mağlubiyetini alan Beşiktaş ise 6-4’lük duruma gelerek ikinci sırada kaldı ve eline geçen birincilik şansını kullanamadı.

HWA Gaming 1 – 0 Team Turquality
Haftanın son maçı HWA Gaming ve Team Turquality arasında oynandı. HWA takımında Ryze, Viktor ve Ezreal kilit seçimler oldu. Team Turquality tarafından ise şaşırtıcı bir şekilde üst koridor Morgana tercihi gelirken Kalista ve Graves ile de çift nişancı kompozisyonu kurdu. İki takımın da odağını alt koridor üzerine yoğunlaştırması erken safhada skorların alt koridorda çıkmasına neden oldu. 10. dakikada çıkan savaşta Marshall çok iyi ışınlan kullanarak iki skor birden çıkardı ve ihtiyacı olan skoru ilk dakikalardan elde etmiş oldu. Team Turquality takım olarak bir araya geldi ve yine alt koridordan rakibinin kulelerini indirdi. HWA ise snowball olan Ryze’ı ayrık ittirmeye yollayarak rakibinin planlarını bozmaya çalıştı. Oyunun erken safhasından çıktığımızda Team Turquality maçı çok iyi soğutarak olası bir geri düşüşü engellemiş oldu. 32. dakikada TT’nin ejderhayı aldığını gören HWA doğrudan barona girerek çok iyi bir strateji üretmiş oldu. Baronu TT yetişmeden alan HWA sadece bir oyuncusunu kaybetti. Baron güçlendirmesiyle inhibitör kulelerini kuşatan HWA daha sonra da merkeze girerek maçı bitirdi. Karşılaşmayı kazanan HWA Gaming yedinci galibiyetini aldı ve 7-3 ile zirveyi yakaladı. 4-6’lık duruma gelen Team Turquality altıncı sıradaki yerinde kaldı.

[row]

[column size=’1/4′]Günün İyileri

Madness (ÇLK)
Marshall (HWA)
Zergsting (AUR)[/column]

[column size=’1/4′]Günün Kötüleri

Abaria (DP)
Swanepoel (NR1)
Fencer (TT)[/column]
[/row]

[accordion title=’Puan Durumu’]

puan durumu 52
Kaynak: lolespor

[/accordion]

[accordion title=’Gelecek Hafta’]

[row]

[column size=’1/2′]

20 Şubat Cumartesi

  • 14:00 Team Aurora – Team Turquality
  • 15:00 Beşiktaş – HWA Gaming
  • 16:00 NumberOne Esports – Çilekler
  • 17:00 Dark Passage – Supermassive

[/column]

[column size=’1/2′]

21 Şubat Pazar

  • 14:00 HWA Gaming – Team Aurora
  • 15:00 Çilekler – Dark Passage
  • 16:00 Beşiktaş – NumberOne Esports
  • 17:00 Team Turquality – Supermassive

[/column]

[/row]

[/accordion]

[accordion title=’Bütün Sezon’]

TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

[/accordion]


 

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir