League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2016 Kış Mevsimi başlıyor

Geçtiğimiz yaz Ülker Sports Arena’da binlerce kişinin önünde oynanan ve büyük heyecana sahne olan Dark Passage-Beşiktaş finaliyle sona eren Şampiyonluk Ligi, 16 Ocak Cumartesi günü geri dönüyor.

Önümüzdeki sezon, dur durak bilmeyen transferler ve yeni kurulan takımlar ile Şampiyonluk Ligi tarihine damga vuracağa benziyor. Birbirinden iyi sekiz takım önce lig aşamasında, daha sonra da kış mevsimi finallerinde birbiriyle mücadele edecek.  Yedi hafta sürecek lig aşamasında takımlar birbirleriyle iki kez karşılaşacak.

Yaz mevsimi finaline çıkan ama şampiyonluğu kazanamayan Beşiktaş, ligin flaş ekiplerinden Oyun Hizmetleri ile güçlerini birleştirerek bu sezona iddialı bir şekilde giriyor. Geçtiğimiz yıl TT’de oynayan Rawbin ve Xyraz’ı kadrosuna dahil eden Beşiktaş.OyunHizmetleri, Immortoru, Ruvelius ve hibiki’yi de takımda tutarak güçlü bir kadro oluşturmuşa benziyor. Ayrıca “süper takım” olarak adlandırılan ligin yeni ekibi Supermassive de Naru’yu transfer ederek geçtiğimiz mevsimin şampiyonu DP’nin kan kaybetmesine sebep oldu. Bunun yanında TT de Kore’den iki oyuncu ve koç getirerek bir ilke imza attı. Yükselme ligi şampiyonu Çilekler ise şampiyon kadrosunu korudu ve transfer yapmamayı tercih etti. Ligin köklü ekiplerinden HWA ise köklü bir değişikliğe gitti ve takımdaki tüm oyuncuları değiştirdi. NR1 ve Team Aurora da bu sezona yaptıkları transferlerle iddialı girmeyi amaçlıyor. Ligimizde mücadele edecek takımların tüm kadrolarına buradan ulaşabilirsiniz.

Her hafta toplamda sekiz maçın oynanacağı Şampiyonluk Ligi, yine LoL TV ekranlarından yayınlanacak. Maçlar Cumartesi ve Pazar günleri saat 14:00’te başlayacak ve Şampiyonluk Ligi heyecanı yedi hafta boyunca devam edecek. Bizler de 5Mid olarak her hafta en özel içeriklerimizle Şampiyonluk Ligi’ni takip ediyor olacağız.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir