League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2016 Kış Mevsimi 1. Hafta 1. Gün

Uzun süredir sabırsızlıkla beklediğimiz Şampiyonluk Ligi nihayet başladı. Bahar Mevisimi 1. hafta 1. gün karşılaşmaları birbirinden heyecanlı maçlara sahne oldu.

Şampiyonluk Ligi Bahar Mevsimi 1. hafta 1. gün karşılaşmaları ile açılışını yaptı. Takımlar yeni kadrolarıyla sezonun ilk resmi maçında birbirleriyle mücadele etti. İlk maçta NR1 ekibi geriden gelip HWA takımı karşısında galip geldi. Günün en çok beklenen Supermassive – Beşiktaş karşılaşması ise büyük bir heyecana sahne oldu. Erken oyunu önde kapatan Supermassive elindeki avantajı koruyamadı ve Beşiktaş’a mağlup oldu. Günün üçüncü karşılaşmasında ligin iki yeni ekibi Team Aurora ve Çilekler mücadelesini Team Aurora kazandı. Günün son maçında da Dark Passage rakibi Team Turquality’i yenerek sezona galibiyetle başladı.

NumberOne Esports 1-0 HWA Gaming
Yeni sezonun açılış maçında NumberOne yeni kadrosu ile HWA Gaming karşısına çıktı. Mücadele başından sonuna kadar çok fazla skora sahne oldu ve heyecanları anlar yaşattı. NR1 maçın erken ve orta oyun aşamasında rakibine oranla biraz geri kalsa da çok rahat bir şekilde kuleleri kuşatmayı başardı. Mücadele boyunca skor olarak önde olan taraf sürekli HWA olmasına rağmen, ekip altın farkını açmayı bir türlü başaramadı. Kuleleri rahat bir şekilde kuşatan ve ejderhada önde olan NR1, sadece skorda geride kaldı. Lucian ve Ahri’nin potansiyeline ulaştığı aşamada rakibinin de yaptığı hatalar ile avantajı eline alan NumberOne ekibi orta koridorda çok iyi bir şekilde koordine olarak takım savaşından galip geldi ve süper minyonların da desteğiyle sezonun açılış maçını kazandı.

Beşiktaş.OyunHizmetleri 1-0 Supermassive
Ligin favori takımlarından Beşiktaş.OyunHizmetleri günün en önemli maçında sezonun en çok konuşulan takımı Supermassive ile karşı karşıya geldi. Maçın erken aşaması çok pasif geçse de zamanla Beşiktaş ekibi geri düşmeye başladı. Supermassive’in 3 skoruna karşılık 1 skor alan BJK kulelerini de kaybetmeye başladı ve altın farkı da yavaş yavaş açılıyordu. İki takımın da kontrollü bir şekilde oynamayı tercih etmesi, erken oyunda çok fazla skor çıkmamasının en büyük sonucuydu. Oyun Supermassive’in kontrolünde ilerlerken, Beşiktaş.Oyunhizmetleri rakibinin hatasını kollar bir pozisyonda bekliyordu ve nihayetinde aradığı fırsatı yakaladı. Çıkan takım savaşını çok iyi bir şekilde kazanan ekip altın farkını da kapatarak ipleri eline aldı. Immortoru’nun Ahri ve Ruvelius’un Lucian ile olan performansı BJK adına bu maçın kilit noktası oldu. Beşiktaş ekibi kontrolü eline aldıktan sonra aldığı skorlar ile altın farkını da 10 bine kadar çıkarmayı başardı ve son baron savaşından galip ayrılarak maçı kazanan takım oldu.

Çilekler 0-1 Team Aurora
Ligin iki yeni takımının mücadelesine sahne olan maçta Çilekler, Team Aurora karşısında zayıf bir performans ortaya koydu. Çilekler adına en önemli seçim metanın en çok tercih edilen saldırı gücü taşıyıcılarından Lucian oldu. Erken oyunda rakibine karşı skorlar veren Çilekler, ejderha avantajını da Team Aurora’ya kaptırdı. Çekişmeli geçen mücadelenin ilerleyen dakikalarında Çilekler geri düştüğü skoru eşitlemeyi başarsa da, bunu global görevlere bir türlü yansıtamadı. Aurora tarafında Tristana’nın yanına bir de Janna ve Lux’ı ilave edilmesi ve skorların Tristana’ya bırakılmasıyla erken dakikalarda güçlenen şampiyon, maçı domine etti. Çilekler maçta sadece 1 kule alabilirken, altın farkı açıldıkça açıldı. Böylece Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde ilk maçına çıkan iki ekipten ipi göğüsleyen Aurora oldu.

Dark Passage 1-0 Team Turquality
Günün son maçında son şampiyon Dark Passage ve Team Turquality kozlarını paylaştı. DP ekibi ormancı Graves, orta koridor Corki ve saldırı gücü taşıyıcısı Ezreal ile tam üç nişancının bulunduğu bir kompozisyon oluşturdu. TT tarafında ise metanın sık tercih edilen şampiyonlarından Miss Fortune ile beraber Dr.Mundo ve Viktor gibi tercihler yapıldı. DP maçın ilk 10 dakikasında TT ormancısı Reach ve LongB üzerine yoğunlaştı. Orta koridora yapılan rotasyonlar sonucunda da DP skor çıkarmayı başardı. TT cephesinde ise Dr.Mundo ve Miss Fortune’un çabaları sayesinde olası bir erken geri düşüş engellenmiş oldu. Team Turquality skor açığını kapatsa da 8-9 bin olan altın farkına engel olamadı. Rakibinden kule de alamayınca savunma durumuna geçti. Strateji üretme anlamında daha iyi olan DP ekibi altın farkını açıp elindeki şampiyonların güç patlamasını iyi değerlendirdi. Bu durum sonucu ön plana çıkan şampiyonlar da Corki ve Ezreal ikilisi oldu. Son baron savaşını da kazanan Dark Passage rahat bir şekilde güçlendirmeli minyonlarla beraber rakibinin merkezini yıkmayı başardı.

[row] [column size=’1/4′]Günün İyileri

  • Immortoru
  • DarkSide
  • Lukezy[/column]
[column size=’1/4′]Günün Kötüleri

  • Dumbledoge
  • Achuu
  • LongB[/column]
[/row] [accordion title=’Puan Durumu’]
puan durumu11

Kaynak: lolespor

[/accordion] [accordion title=’Bütün Sezon’]

 TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

[/accordion]
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.