League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2016 Kış Mevsimi 1. Hafta 2. Gün

Şampiyonluk Ligi 2016 Bahar Mevsimi’nde birinci hafta sona erdi. İkinci günde de yine birbirinden çekişmeli karşılaşmalar oynandı.

Günün ilk maçında Çilekler ve Supermassive karşılaştı. Geriden gelen Supermassive maçı kazanmayı başardı ve ligdeki ilk galibiyetini aldı. İkinci maçta HWA ve DP arasındaki mücadeleden de HWA ekibi rahat bir şekilde galip ayrıldı. Bir diğer maçta da ligin yeni takımlarından Team Aurora, NumberOne’a karşı fazla zorlanmadan maçı kazandı. Bu sonuçlarla Team Aurora haftayı 2-0 ile kapattı. Günün son maçında da Team Turquality, Beşiktaş’ı yendi ve ligdeki durumunu 1-1’e getirdi.

Şimdi bahar mevsiminde birinci hafta, ikinci gün maçlarının özetlerine geçelim.

Çilekler 0-1 Supermassive
İki takım arasındaki mücadele günün en çekişmeli maçlarından oldu. Karşılaşmanın erken aşamasında Çilekler ekibi çok iyi bir performans ile kontrolü eline almayı başardı. Rakibin bireysel hatalarını iyi değerlendiren Çilekler genel skorda öne geçti. Supermassive ise skor vererek geçirdiği erken aşamada farm ve kuleler üzerinde yaptığı rotasyonlar ile maça tutundu. Zira Supermassive ekibi skorda geri olsa da tüm koridorlarda farmda önde olması sayesinde altın farkının açılmasına engel oldu. Oyun sonlarına doğru geldiğimizde Çilekler Ahri ve Ezreal’ın güç patlaması ile takım savaşlarından üstün çıkan takım oldu. Maçın kırılma anı ise Çilekler’in orta koridorda ilerlerken Leylü Nehar’ın yaptığı pozisyon hatası sonucu takım savaşını kaybetmesi oldu. Bunun üzerine tilt modundan çıkan Supermassive tam anlamıyla kendine gelmeyi başardı. Bir sonraki savaşı da kazanan takım çok rahat bir şekilde baronu alıp güzel bir geri dönüş ile maçı kazandı. Bu maç ile beraber Çilekler çok iyi bir potansiyele sahip olduğunu gösterirken, ligin yeni ekibi Supermassive ise hala zamana ihtiyacı olduğu izlenimi verdi.

HWA Gaming 1-0 Dark Passage
Günün ikinci maçında HWA ve Dark Passage ekipleri karşı karşıya geldi. Maç daha seçim ve yasaklama ekranından ilginç anlara sahne oldu. DP metanın en çok tercih edilen şampiyonlarından LeBlanc, Lucian ve Trundle seçimlerinde bulundu. HWA tarafında ise bu seçimlere çok başarılı bir şekilde yanıt verdi. Artık neredeyse her maç gördüğümüz ormancı Graves ve Ahri, Corki’nin yanına bir de Quinn’i ekledi. HWA adına buradaki kilit nokta Quinn tercihi oldu ve Dark Passage’ı deyim yerindeyse beklemediği yerinden vurdu. HWA seçim yasaklama ekranında elde ettiği avantajı maça da yansıtmayı başardı. Özellikle orta koridorda LeBlanc’ın üzerine oynayan HWA dört skor çıkardı ve Lukezy’i etkisiz bıraktı. Kontrollü bir şekilde hareket eden HWA rakibinin ormanını da ele geçirerek üstünlüğü tamamen eline aldı. Bu noktada Marshall, Quinn ile Hatrixx de Ahri performansı ile ön plana çıkan isimler oldu. DP ise elindeki metanın güçlü şampiyonlarını kullanamadı. Elwind’in Quinn ile karşılaşmamak için koridor değişikliği yapmak zorunda olması da Dark Passage’ı en çok etkileyen faktör oldu. Düne oranla daha iyi bir performans sergileyen HWA böylece maçtan galip ayrılan takım oldu.

Team AURORA 1-0 NumberOne Esports
Birinci gün maçlarından galibiyetle ayrılan Team Aurora ve NumberOne takımları ikinci günde kozlarını paylaştı. Team Aurora adına önemli seçimler Shen, Kindred ve LeBlanc oldu. NR1 ise üst koridorun şu an güçlü isimlerinden Malphite ve ormancı Graves, Lucian seçimlerinde bulundu. Maçın erken aşaması pasif geçerken oyunun orta aşamasında öne çıkan takım Team Aurora oldu. Skora en çok ihtiyaç duyan saldırı gücü taşıyıcılarından olan Corki’nin istediği skorlara ulaşması Aurora’nın işini daha da kolaylaştırdı. Zergsting ve İspanyol oyuncu DarkSide arasındaki uyum da bir hayli üst düzeydi. Süre uzadıkça 10 binden fazla altın farkı yakalayan Aurora maçta tamamen öne geçti. Son baron savaşında galip gelen Team Aurora’nın baronu almasına gerek bile kalmadan orta koridordan ilerleyip rakibinin merkezini yıkmayı başardı. Bu galibiyet ile haftayı 2-0 ile kapatan ekip şu an ligin zirvesinde bulunuyor.

Beşiktaş.OyunHizmetleri 0-1 Team Turquality
Günün son maçında Beşiktaş ve Team Turuqality takımları mücadele etti. Seçim ve yasaklama ekranında oyuncular hem metaya uygun hem de hakim oldukları şampiyonları tercih etti. Beşiktaş tarafında Ruvelius favori şampiyonu Kalista’yı seçerken Rawbin de Rek’Sai seçti. Team Turquality tarafında ise Koreli üst koridor Fencer Fiora, LongB Lissandra tercih etti. TT adına en önemli seçim alt koridor ikilisi Kazze ve Un1tback’den geldi. Tristana ve Tahm Kench gibi rolünde çok güçlü olan şampiyonları seçmeleri TT ekibini seçim ekranından bir adım önde çıkardı. Alt koridordaki gücünün farkında olan ekip maçın hemen başında Kazze’nin üzerine oynamaya başladı. Takımın amacı ise Tristana’ya skor aldırıp erkenden snowball olmasını sağlamaktı. Zira Team Turquality bunu başardı ve Kazze’nin iki skor almasını sağladı. Bu aşamada ormancı Reach’in de Graves ile takımına katkısı büyük oldu. Alt koridordaki hakimiyeti eline alan TT, global görevlerde de öne geçti. Beşiktaş ise rakibinin harita üzerindeki hamlelerine karşı cevap veremedi. Rakibinin kulelerini tek tek kuşatan Team Turquality dominant bir performans ile maçtan galip geldi. Bu sonuçla birlikte hem Beşiktaş hem TT ligdeki durumunu 1-1’e getirdi.

[row]

[column size=’1/4′]Günün İyileri

 • DarkSide
 • Marshall
 • Kazze[/column]

[column size=’1/4′]Günün Kötüleri

 • Naru
 • Lukezy
 • Xyraz[/column]

[/row]

[accordion title=’Puan Durumu’]

puan durumu1
Kaynak: lolespor

[/accordion]

[accordion title=’Gelecek Hafta’]

[row]

[column size=’1/2′]

23 Ocak Cumartesi

 • 14:00 Dark Passage – Team AURORA
 • 15:00 NumberOne – Supermassive
 • 16:00 Beşiktaş.OHM – Çilekler
 • 17:00 Team Turquality – HWA Gaming

[/column]

[column size=’1/2′]

24 Ocak Pazar

 • 14:00 Team Turquality – Team AURORA
 • 15:00 HWA Gaming – Beşiktaş.OHM
 • 16:00 Çilekler – NumberOne
 • 17:00 Supermassive – Dark Passage

[/column]

[/row]

[/accordion]

[accordion title=’Bütün Sezon’]

TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

[/accordion]


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir