League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2016 Kış Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

Şampiyonluk Ligi’nin ikinci haftasının birinci günü, oynanan karşılaşmaların ardından sona erdi. Heyecan kaldığı yerden devam ederken takımlar da yavaş yavaş lige adapte olduğunu gösterdi.

Günün ilk karşılaşmasında Dark Passage ilk haftayı 2-0 ile kapatan Team Aurora’yı zorlanmadan yenmeyi başardı. İkinci maçta Supermassive, kontrollü geçen karşılaşmada NumberOne ekibini yenerek ligdeki ikinci galibiyetini aldı. Günün en heyecanlı karşılaşması Beşiktaş ve Çilekler arasında geçti ve bu maçı kazanan taraf ise Beşiktaş oldu. Günün son maçında ise HWA Gaming, rakibi Team Turquality karşısında güzel bir galibiyet alarak haftaya moralli girmiş oldu.

Dark Passage 1 – 0 Team Aurora
Günün ilk maçı Dark Passage – Team Aurora arasındaki mücadele oldu. Seçim yasaklama ekranında Dark Passage Ahri, Corki ve Elise gibi metaya uygun klasik seçimler yaptı. Team Aurora da metaya uygun seçimler yapmasına rağmen biraz farklılaştı diyebiliriz. Orta koridor için Gangplank tercihi gelirken, üst koridora Tahm Kench, saldırı gücü taşıyıcısı için de Tristana tercihi yapıldı. Özetleyecek olursak DP oyunun her safhasında güçlü şampiyonlar seçerken Team Aurora oyun sonu güçlenen şampiyonları tercih etti. Maça hızlı başlayan DP alt koridorda çıkan savaşlar sonrasında aldığı skor ile öne geçen takım oldu. Dark Passage’ın rakibinin yıldız saldırı gücü taşıyıcısı DarkSide üzerine yoğunlaşması da savaşların alt koridorda çıkmasının başlıca nedeniydi. Oyunun orta aşamasına geldiğimizde ise DP rakibine büyük bir fark atmayı başardı. Lukezy’nin Ahri ile çok etkili olmasına karşılık Avenuee’nün Gangplank ile kendisini bir türlü gösterememesi en kilit nokta oldu. 30. dakikaya geldiğimizde Dark Passage büyük bir fark attığı rakibini yenmeyi başardı ve ligdeki ikinci galibiyetine ulaştı. Team Aurora ise bu maçla birlikte ligdeki ilk yenilgisini almış oldu.

NumberOne Esports 0 – 1 Supermassive
Günün ikinci maçında NumberOne ve Supermassive takımları karşı karşıya geldi. İki takım da seçim yasaklama ekranında çift saldırı gücü taşıyıcısı kompozisyonu oluşturdu. NR1 ekibi Corki, Lucian tercih ederken Lissandra da bir diğer önemli seçimdi. Supermassive tarafında ise ormancı Graves ve Lucian seçimleri ile bir başka çift saldırı gücü taşıyıcısı kompozisyonu oluşturulmuş oldu. Orta koridordaki Ahri tercihi de Supermassive’in diğer kilit tercihi oldu. Maçın erken aşaması çok kontrollü bir şekilde geçti. Özellikle NR1 ekibi sabırlı bir şekilde rakibin hata yapmasını bekledi ve öyle de oldu. Alt koridorda çok iyi koordine olan KillerEs-Swanepoel ikilisi rakiplerinin yaptığı hatalar sonucu skor almayı başardı. Özellikle Dumbledoge’un yaptığı pozisyon hataları bu noktada pahalıya mal oldu. Buna rağmen NR1, çok erken dört skora ulaşıp snowball olan KillerEs’den tam anlamıyla yararlanamadı. Supermassive ise takımca harita üzerinde hareket edip kuleleri düşürerek altın farkını ufak ufak açmaya başladı. NumberOne’ın bu rotasyonlara cevap verememesi de farkın açılmasındaki en büyük etmendi. Rakibinin merkezini kuşatan Supermassive rahat bir şekilde maçı sonlandırmayı başardı. Böylece haftaya galibiyet ile başlamış oldu.

Beşiktaş.Oyunhizmetleri 1 – 0 Çilekler
Beşiktaş.Oyunhizmetleri ile Çilekler arasındaki maç günün en heyecanlı mücadelesi oldu diyebiliriz. İki takım da seçim ve yasaklama ekranında meta şampiyonlarını tercih etti ve sürpriz diyebileceğimiz bir seçim gerçekleşmedi. Maç ise tam anlamıyla büyük bir heyecana sahne oldu. Beşiktaş cephesinde ön plana çıkan isimler Viktor ile Immortoru, Gangplank ile de Xyraz olurken; Çilekler’de ise Madness yıldızlaşan isim oldu. Maçın orta bölümüne kadar iki takım arasındaki skor eşitliği bozulmadı. Beşiktaş takımı kuleler ve ejderha ile rakibine oranla bir adım önde götürüyordu. Süre geçtikçe skorda da öne geçen Beşiktaş, harita üzerindeki baskısını ve rotasyonlarını da arttırdı. Bu hamlelere de cevap vermekte zorlanan Çilekler ekibi bir hayli geriye düştü. Takımda eşya anlamında sadece Ezreal’ın istediği seviyede olması da bu durumun başlıca sebeplerindendi. Kontrolü elinden bırakmayan Beşiktaş baronu da alarak rakibinin merkezine kadar girdi. Güçlendirmeli minyonlar ile çok iyi bir şekilde merkezi kuşatan ekip son bir takım savaşının ardından maçı bitirdi ve galibiyeti aldı. Beşiktaş bu sonuç ile galibiyetini 2’ye çıkarırken Çilekler ligdeki 3. yenilgisini almış oldu.

Team Turquality 0 – 1 HWA Gaming
Günün son maçı Team Turquality ve HWA Gaming arasında gerçekleşti. TT ekibi tercihini Jax ve Syndra gibi meta dışı şampiyonlardan yana kullanırken HWA’dan çok iyi bir şekilde karşılık geldi. Kırmızı tarafta olmasının avantajını kullanan HWA Gaming, Jax’a karşılık Gnar alarak counter pick yapmış oldu. Maçın erken safhasında orta koridorda yaşanan bire bir skorun ardından çok fazla bir aksiyon yaşanmadı. Kontrollü bir şekilde oynayan iki takımın oyuncuları da farma odaklandı. Bu noktada da maçın kırılma anı yaşandı. Üst koridorda Gnar ile Jax’e karşı koridorunu kazanmayı başaran Marshall çok büyük bir minyon farkı yakaladı. Rakibinin en kilit şampiyonunu oyun dışında bırakmayı başaran HWA Gaming topladığı skorlarla da ipleri eline aldı. İki takımın ormancısı arasındaki fark da bir hayli maça etki etti. Trixucator hamleleri ile koridorlardaki baskısını hissettirirken, TT’nin Koreli ormancısı Reach maçta pek fazla gözükmedi. Maçın bu noktaya gelmesinde üst koridor oyuncusu Marshall’ın takımı adına çok büyük bir katkısı oldu. Rakibinin ormanını da ele geçiren HWA Gaming oyunu fazla uzatmadan bitirmeyi başardı ve ligdeki ikinci galibiyetini almış oldu. Haftaya yenilgi ile başlayan Team Turquality’de ise özellikle Koreli oyuncularının uyumsuzluğu göze çarptı.


[row]

[column size=’1/4′]Günün İyileri

  • Immortoru
  • Marshall
  • Madness[/column]

[column size=’1/4′]Günün Kötüleri

  • Fencer
  • Reach
  • Panky[/column]

[/row]

[accordion title=’Puan Durumu’]

Kaynak: lolespor

[/accordion]

[accordion title=’Bütün Sezon’]

TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 2. Gün

TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

[/accordion]


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir