League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2016 Kış Mevsimi 3. Hafta 1. Gün

Şampiyonluk Ligi’nde üçüncü hafta birinci gün oynanan maçlarla birlikte sona erdi. Takımlar arasındaki rekabet haftalar geçtikçe kızışmaya devam etmekte. 

Günün ilk maçında geçtiğimiz haftayı iki mağlubiyet ile kapatan Team Aurora, HWA Gaming karşısında rahat bir galibiyet aldı. Günün ikinci maçı ise en çekişmeli mücadeleye sahne oldu. Maçta çok uzun süre geri düşen Dark Passage çok iyi bir geri dönüş yaparak Çilekler’i mağlup etti. Bir diğer maçta Beşitaş iyi bir takım oyunu ile NumberOne karşısında galip geldi. Merakla beklenen maçta ise Supermassive kontrollü bir oyunla Team Turquality’i mağlup ederek haftaya galibiyet ile başladı.

Team Aurora 1 – 0 HWA Gaming

Günün ilk maçında geçtiğimiz haftayı 2 mağlubiyet ile kapatan Team Aurora ve ligin yükselen takımlarından HWA Gaming karşı karşıya geldi. İki takımda yasaklama ekranından metaya en uygun şampiyonları seçerek ayrıldılar. Team Aurora Fiora, LeBlanc ve Lucian gibi önemli şampiyonları seçerken HWA tarafı ise Graves ve Kalista ile çift nişancı kompozisyonu tercihinde bulundu. Gnar ve Ahri de takımın diğer önemli seçimleri oldu. Maçın erken aşamasında Team Aurora’nın alt koridor üzerine yoğunlaşarak buradaki baskısını arttırdı. Zergsting’in Poppy ile çok başarılı hamleler yapması Team Aurora’nın alt koridorda art arda 2 skor almasını sağladı. HWA tarafında ise Revanche’ın yaptığı ufak hatalar bu skorlara sebep oldu. Maçın erken aşamasından orta safhalarına geçene kadar skor anlamında kısır bir süre geçti. Takımlar skor alamasa da dakika ilerledikçe global altında farkı kademeli olarak açmayı başaran Team Aurora ipleri eline almayı da başardı. Team Aurora’nın en göze çarpan hatası kuleleri kuşattıktan sonra HWA’nın ormanına girmek isteyip rakibine skorlar vermesi oldu.  Her ne kadar bu skorları vermiş olsa da HWA takımının maça tutunması için yeterli olmadı. Maçın sonlarına geldiğimizde açmış olduğu büyük fark ile rakibinin merkezine giren Team Aurora merkezi yıkmayı başardı. Bu maçla birlikte Team Aurora haftaya galibiyet ile başlamış oldu. HWA Gaming ise yükselişte olan performansının ardından toplamda ikinci yenilgisini alarak haftaya mağlubiyet ile başladı.

Dark Passage 1 – 0 Çilekler

Dark Passage ve Çilekler arasındaki mücadele günün en heyecanlı maçı oldu. Dark Passage maça galibiyet alarak üst sıralardaki yerini sağlama almak için çıkarken Çilekler de ilk galibiyetini almak için çıktı. Dark Passage ekibi takım kompozisoyonunu Fiora, Ahri ve Corki gibi özellikle oyunun ilerleyen aşamalarında yüksek hasara ulaşan şampiyonlardan oluşturdu. Çilekler ise Lissandra ve Kalista’nın yanına Fiora’ya önlem olarak Dr.Mundo tercihi yaptı. Takımda iki ışınlan büyülü şampiyon olmasının avantajını çok iyi kullanan Çilekler alt koridorda beklenmedik anlarda koordine olarak skorları toplamayı başladı. Madness’ın Kalista ile çok erken dakikalarda 2 skor ve asistler alması snowball olmasını sağladı ve Zeitnot’un önüne geçmiş oldu. Üst koridorda ise Dr.Mundo tercihi yapan Panky, Elwind’den birebir takasta skor alarak koridor üzerinde büyük bir avantaj yakaladı. Böylece Çilekler’in Fiora’yı durdurmak için yaptığı bu seçim başarı ile sonuçlandı. Çilekler tek tek aldığı skorlar ile rakibini genel skorda neredeyse ikiye katladı fakat bunu altın farkına tam anlamıyla yansıtmadı. Dört ejderhayı alan Çilekler’in bir sonraki hedefi baronu alıp maçı bitirmek oldu. Baron savaşında takım savaşını kazanan Dark Passage baronu da alan taraf oldu ve geri dönüşün sinyallerini verdi. Baronu alamayan Çilekler ise beşinci ejderhayı almak istese de DP ejderhayı teslim etmedi. Bu durumda Çilekler’in maçı bitirmek için yapacağı hamle kalmadı ve 40 dakika önde olduğu maçta bir anda kendisini savunma yaparken buldu. Baronu alan ve maç boyunca geride olduğu altın farkını kapatan DP güçlendirmeli minyonlarla beraber rakibinin merkezini kuşatarak kuleleri ve inhibitörleri aldı. Son takım savaşını da kazanan Dark Passage harika bir geri dönüşle maçı kazanmayı başardı ve ligdeki durumunu 4-1’e getirmiş oldu. Çilekler ise bir mağlubiyet daha alarak 0-5 ile son sırada bulunuyor. Bireysel anlamda çok iyi işler başaran oyunculardan kurulu Çilekler’in hala üzerinde çalışması gereken konular olduğu bariz bir şekilde ortada.

NumberOne Esports 0 – 1 Beşiktaş

Günün üçüncü maçında NumberOne ve Beşiktaş.OyunHizmetleri arasında mücadele gerçekleşti. Seçim ve yasaklama ekranında NumberOne ekibi tarafında meta dışı bir tercih gerçekleşmedi. Ahri ve Lucian gibi taşıyıcıları seçen takım Shen ve Rek’Sai gibi seçimlerle de normal bir kompozisyon oluşturdu. Beşiktaş cephesinde ise meta dışı tercihlere yer verildiğini gördük. Rawbin orman için geçen sezonun en çok tercih edilen şampiyonlarından Gragası’ı seçerek bizleri şaşırttı. Immortoru orta koridor için Lux alırken Fiora da diğer önemli seçimlerdendi. İki takım da maça hızlı başladı ve karşılıklı skorlar alınmaya başladı. NumberOne kaynaklarını Ruvelius ve Hibiki ikilisine karşı kullanıp skorları elde etti. Ruvelius’un önde yakalanarak hata yapması sonucu tilt moduna girmesi Beşiktaş için alt koridor işlerin yolunda gitmemesine neden oldu. Üst koridorda ise Fiora ile oynayan Xyraz, Shen tercihinde bulunan Panky’e karşı koridorunu kazanıp öne geçti. Skorlar karşılıklı olarak alınmaya devam ederken Beşiktaş adına ön plana çıkan oyuncu Lux ile Immortoru oldu. İstikrarlı performansı ile göz dolduran orta koridor oyuncusu hasar anlamında tam potansiyeline erişmeyi de başardı. NumberOne tarafında Elysion ve KillerEs bireysel anlamda biraz ön plana çıkmış olsalar da takım adına pek yeterli olmadı. Nihayetinde takım oyununu daha iyi yapan Beşiktaş üstünlüğü de eline geçiren ekip oldu. Toplu bir şekilde inhibitörleri yıkan BJK fazla zorlanmadan maçı da bitirip ligdeki üçüncü galibiyetini aldı.

Supermassive 1 – 0 Team Turquality

3.hafta’nın en çok beklenen maçlarından birisi Supermassive ve Team Turquality karşılaşmasıydı. Maçla ilgili ilk göze çarpan şey Supermassive ekibinde üst koridorda Thaldrin’in yerine FabFabulous’un bulunmasıydı. Seçim ve yasaklama ekranında Team Turquality Graves, Corki ve Caitliyn’den oluşan üç nişancıdan oluşan bir takım kurdu. Supermassive ekibinde ise Malphite, Viktor ve Lucian önemli seçimler oldu. FabFabulous’dan gelen Malphite seçimi ise bir hayli kilit nokta oldu. Maç genel olarak çok durgun geçti ve iki takımda kontrollü bir şekilde birbirlerini tartıp farm odaklı oynadı. Koridor bazında alt koridordaki mücadele eşit olarak geçerken üst koridorda Malphite, Fiora’ya karşı mücadeleyi önde götürdü. Orta koridorda Naru ve LongB arasında ise herhangi bir önemli takas göremedik. İki takım da objektiflere odaklandığı için çıkan savaşlarda sadece ejderha alma girişimlerinde çıktı. Üçüncü ejderhada çıkan savaşta FabFabulous’un çok iyi bir yere ışınlan atması ve ulti ile takım savaşına dahil olması maçın kırılma anı oldu. Buradaki savaşı kazanan Supermassive öne geçip doğrudan barona odaklandı. Baronu alan Supermassive daha rahat bir şekilde Team Turquality’nin üzerine oynayarak merkeze girmeyi başardı. Hem eşya hem de altın anlamında çok geride olan TT savunmayı başaramayınca Supermassive böylece maçı kazanan taraf oldu.


[row]

[column size=’1/4′]Günün İyileri

 • Immortoru (BJK)
 • Zergsting (AUR)
 • Madness (ÇLK)[/column]

[column size=’1/4′]Günün Kötüleri

 • Fencer (TT)
 • Aprox (NR1)
 • Ruvelius (BJK)[/column]

[/row]

[accordion title=’Puan Durumu’]

Kaynak: lolespor

[/accordion]

[accordion title=’Gelecek Hafta’]

[row]

[column size=’1/2′]

6 Şubat Cumartesi

 • 14:00 Team Turquality – NumberOne
 • 15:00 Team Aurora – Supermassive
 • 16:00 HWA Gaming – Çilekler
 • 17:00 Beşiktaş – Dark Passage

[/column]

[column size=’1/2′]

7 Şubat Pazar

 • 14:00 HWA Gaming – NumberOne
 • 15:00 Beşiktaş – Supermassive
 • 16:00 Çilekler – Team AURORA
 • 17:00 Dark Passage – Team Turquality

[/column]

[/row]

[/accordion]

[accordion title=’Bütün Sezon’]

TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

[/accordion]


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir