League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2016 Kış Mevsimi 3. Hafta 2. Gün

Şampiyonluk Ligi’nde üçüncü hafta ikinci gün maçları oynanan maçların ardından tamamlandı. Üçüncü haftanın bitmesiyle beraber takımların sıralamadaki konumları da yavaş yavaş şekillenmeye başladı.

Günün ilk maçında Çilekler ve Team Turquality karşılaştı. Takım oyununu başarılı bir şekilde gerçekleştiren Çilekler maçı kazanan taraf oldu ve ligdeki ilk galibiyetini almayı başardı. NumberOne ve Dark Passage arasındaki mücadelede DP çok rahat bir şekilde maçtan galip gelen taraf oldu. DP ligdeki birinciliği elden bırakmadı ve 5-1’lik duruma geldi. Üçüncü maçta Beşiktaş, Team Aurora karşısında harika bir performans ortaya koyarak neredeyse hatasız oynadı ve maçı kazandı. Günün merakla beklenen maçında HWA Gaming çok iyi bir geri dönüşle Supermassive’i yenerek yükselen performansını devam ettirdi.

Çilekler 1 – 0 Team Turquality

İkinci gün karşılaşmaları Çilekler ve Team Turquality arasındaki maç ile başladı. Çilekler Graves ve Corki ile çift nişancı takım kompozisyonu oluştururken Fiora ve Viktor takımın diğer tercihleri arasında yer aldı. Team Turquality’nin seçimlerinde en çok dikkat çeken nokta ise Orianna ve Tristana tercihleri oldu. TT son zamanlarda çok fazla göremediğimiz bu şampiyonları Malphite ve Shen gibi güçlü şampiyonlarla da destekledi. Maçın erken aşamasında TT oyuncuları hata yapıp rakiplerine skor vererek kötü bir başlangıç yaptı. Takımın Koreli oyuncuları Fencer ve Reach’in uyumsuzluğu sonucu üst üste skor vermeleri Fiora’nın oyunun hemen başında güçlenmesine yol açtı. Team Turquality ilerleyen dakikalarda biraz toparlanarak aldığı skorlar ile dengeyi sağlamayı başardı. Oyunun 30. dakikalarında çıkan baron savaşı maçın kırılma anı oldu. Ninja baron deneyen TT bu noktada maçtaki en büyük shotcall hatalarından birini yaptı. Çıkan savaşı güzel oyunla kazanan Çilekler baronu almaya ihtiyaç bile duymayarak rahat bir şekilde rakibinin merkezini yıkıp maçı kazandı. Team Turquality’de maçın başında ve devamında Fencer’ın yaptığı hatalar takım adına pahalıya mal olmuş oldu. Takımda bir uyum ve shotcall sıkıntısı olduğu da bariz şekilde kendisini gösteriyor. Çilekler ise ilk gün kıl payı kaçırdığı galibiyeti ikinci gün almış oldu.

NumberOne 0 – 1 Dark Passage 

Günün ikinci maçında NumberOne ve Dark Passage ekipleri karşı karşıya geldi. İki takımdan da seçim ve yasaklama ekranında beklemediğimiz tercihler geldi desek pek yanlış olmaz. NR1’de KonDziSan ormana Gragas alırken Elysion orta koridor için Zed tercihi yaptı. Dark Passage’da ise Elwind kendi oyun tarzına uymayan bir seçim yaparak Trundle aldı. Lukezy ise uzun zamandır görmediğimiz Twisted Fate’i seçerek bizleri şaşırttı. Kısacası iki takım da ayrık ittirme üzerine kurulu bir kompozisyon oluşturdu. Maçın erken aşamasında ormancıların yaptığı hamleler oyunun gidişatını belirledi. DP’de Crystal takımına skor kazandırırken KonDziSan çok etkisiz kaldı. NumberOne’ın 20. dakikaya kadar aldığı skorların hepsinin Elysion’da kalmasının da takıma neredeyse sıfır katkısı oldu. Dark Passage’da erken aşamada skorları alan Zeitnot maçta ön plana çıkan oyuncu oldu. Maçtaki üstünlüğü çok erken dakikalarda eline geçiren Dark Passage ufak hataların dışında çok başarılı bir oyun ortaya koyarak maçı kazanan taraf oldu. Bu maçın ardından DP ligdeki durumunu 5-1’e getirdi ve birinci sıradaki yerini korudu. İstikrarsız bir performans gösteren NumberOne ise toplamdaki dördüncü mağlubiyetini almış oldu.

Beşiktaş 1 – 0 Team Aurora

Üçüncü maçta Beşiktaş ve Team Aurora takımları kozlarını paylaştı. Maç iki takım içinde ligin gelecek haftaları açısından büyük önem taşıyordu. Seçim ekranında Xyraz kendisinden sıkça görmeye başladığımız Fiora seçimini tekrar yaptı. Rawbin metanın en çok tercih edilen ormancılarından Elise’i alırken orta koridorda takımın yıldızı Immortoru Ahri tercihinde bulundu. Dünün kötü isimlerinden Ruvelius ise imza şampiyonlarından Kalista’yı seçti. Team Aurora ekibinde Hioss Malphite, Kanani ormana uzun aradan sonra yeniden görmeye başladığımız Gragas’ı aldı. Orta koridor için Corki tercihi gelince  Team Aurora çift nişancı kompozisyonunu uygulamış oldu. Günün diğer maçlarının aksine Beşiktaş ve Team Aurora maça çok hızlı bir şekilde başladı. Özellikle de Beşiktaş harita üzerinde yaptığı hamleler ile ilk on dakika içerisinde büyük bir avantaj yakaladı. Xyraz ve Rawbin arasındaki sinerji de her zaman olduğu gibi üst düzeydeydi. Çok erken dakikalarda aldığı avantajı çok iyi kullanan Beşiktaş ekibi takımca harita üzerinde rotasyonlar yapmaya devam etti. Aşırı geri düşen ve savunma yapmakta zorlanan Team Aurora rakibine skorlar vermeye devam etti. 30. dakikada baronu alan Beşiktaş ekibi tamamını önde geçirdiği karşılaşmayı çok rahat bir şekilde kazanmayı başardı. Ligin yükselen takımlarından Team Aurora’ya karşı hatasız ve çok güzel bir oyun ile bu galibiyeti alması da diğer takımlara bir mesaj niteliğinde oldu. Bu galibiyetin ardından 4-2’lik duruma gelen Beşiktaş ligdeki ikinci yerini korumuş oldu. Team Aurora ise 3-3 ile orta sıralardaki yerinde kalmaya devam etti.

Supermassive 0 – 1 HWA Gaming

Supermassive ve HWA arasındaki son maç günün en çekişmeli ve heyecan dolu karşılaşması oldu. Seçim ve yasaklama ekranında iki ekipte sağlam bir takım kompozisyonu oluşturdu diyebiliriz. Supermassive’de Naru favori şampiyonlarından LeBlanc’ı seçerken Achuu Kalista, Fab ise Shen tercihinde bulundu. HWA tarafında ise takımın yıldızlaşan oyuncusu Marshall sık sık tercih ettiği taşıyıcı şampiyon yerine Tahm Kench seçimi yaptı. Orta koridorda Hatrixx Lux tercih ederken Visdom imza şampiyonu olan Thresh’i aldı. Maçın erken aşamasında karşılıklı ikişer skorlar alındı. Bunun ardından iki takım da kontrollü hareket ederek farm odaklı oynadı. İkinci ejderha için yapılan savaşta HWA fazla zorlayınca takım savaşını kaybetti ve eşit devam eden maçta geri düşmüş oldu. Bu savaştaki önemli nokta ise Naru’nun üçte üç yapmasıydı. Farkı yavaş yavaş açmaya başlayan Supermassive baronu alıp maçı bitirme düşüncesiyle hareket etti fakat bu strateji takım adına geri tepti. Çıkan iki baron savaşını da kaybeden Supermassive hem skor verip hem de geri düşen rakibini maça ortak etmiş oldu. İkinci savaştan sonra baronu almayı başaran HWA maça geri dönmeyi başardı hatta öne geçmiş oldu. Baronu almasıyla beraber orta koridordan güçlendirmeli minyonlarla birlikte ilerleyen HWA, Supermassive’in kulelerini kuşatmaya başladı. Burada çıkan son takım savaşında maçın tamamını hatasız oynayan Naru’nun bir an da pozisyon hatası yapıp rakiplerinin arasına girmesi ve ölmesi maçın sonunu getiren anlardan oldu. Takım savaşını kazanan HWA Gaming çok iyi bir takım oyunu ve geri dönüşle maçtan galip ayrılan taraf oldu. HWA bu galibiyetle ligde dördüncü galibiyetine ulaştı. Supermassive ise 3 galibiyet 3 mağlubiyet ile orta sıralarda kalmaya devam etti. Kendisinden beklenen performansı bir türlü yansıtamayan Supermassive’in gelecek hafta neler yapacağı merak konusu.


[row]

[column size=’1/4′]Günün İyileri

 • Marshall (HWA)
 • Rawbin (BJK)
 • Zeitnot (DP)[/column]

[column size=’1/4′]Günün Kötüleri

 • Fencer (TT)
 • KonDziSan (NR1)
 • Hioss (AUR)[/column]

[/row]

[accordion title=’Puan Durumu’]

Kaynak: lolespor

[/accordion]

[accordion title=’Gelecek Hafta’]

[row]

[column size=’1/2′]

6 Şubat Cumartesi

 • 14:00 Team Turquality – NumberOne
 • 15:00 Team Aurora – Supermassive
 • 16:00 HWA Gaming – Çilekler
 • 17:00 Beşiktaş – Dark Passage

[/column]

[column size=’1/2′]

7 Şubat Pazar

 • 14:00 HWA Gaming – NumberOne
 • 15:00 Beşiktaş – Supermassive
 • 16:00 Çilekler – Team AURORA
 • 17:00 Dark Passage – Team Turquality

[/column]

[/row]

[/accordion]

[accordion title=’Bütün Sezon’]

TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

[/accordion]


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir