League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2016 Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün

Şampiyonluk Ligi’nde 6. hafta maçları büyük bir çekişmeye sahne oldu. 6.3 yamasının en güçlü şampiyonlarından olan Kog’Maw bugün de yasaklama ekranından geçmezken, Zed ve Ziggs gibi uzun zamandır seyretmediğimiz şampiyonları izleme imkanı bulduk. Aurora ve Dark Passage oldukça sistematik zaferler kazanırken, Beşiktaş.OHM rakibi NR1’i adeta ezdi geçti. Günün son karşılaşmasında TT maçın büyük bir bölümünü önde götürmesine rağmen SUP, geri dönüş yapmayı başardı.

HWA 0-1 Team Aurora
6. haftanın ikinci günün ilk karşılaşması olan maçı Aurora tabiri caizse şiir gibi oynayarak kazandı. Kog’Maw ve Poppy yine yasaklama ekranından geçmezken, HWA herkesi şaşırtarak Ziggs-orta koridor seçiminde bulundu. Buna karşılık Aurora Avenuee’nün çok iyi oynadığı Corki ve DarkSide’ın harika olduğu Kalista seçimlerinde bulunurken, yasaklama ekranından galip çıkan taraf oldu diyebiliriz. Ziggs seçimi oldukça ilginç olsa da, hem minyon temizleme mekanikleri, hem de yan koridorları kontrol etme açısından oldukça mantıklı bir seçimdi.

Oyunun başında Revanche’ın büyük hatası sonucu skor alan DarkSide, bu avantajı hem koridor safhasına hem de oyun sonuna taşımayı başardı. Koridor değişikliğinde büyük hatalar yapan HWA, hızlı ittirme stratejisine karşılık veremedi. Üstüne üstlük Marshall’a rahat bir koridor bırakamayan takım, Hioss’un Trundle ile yan koridorları kontrol etmesini önleyemedi. Harita üzerinde çok daha etkin olan Aurora, orta koridor kulesini aldıktan sonra maçın tek hakimi oldu. HWA için maçın kırılma noktası ise takımın 26. dakikadaki Baron denemesiydi. Hem Baron’u alamayan, hem de skor veren HWA, bu noktada maçı kaybetti diyebiliriz. 33. dakikada orta ve üst koridor inhibitörlerini alan Aurora, maçı da rahatlıkla kazandı.

HWA ne Marshall’a ne de Hatrixx’e ihtiyacı olan pozisyonları sağlayamadı. Özellikle Marshall, oyunun bir bölümünde rakibinden iki seviye gerideydi. Aurora ise özellikle Ziggs’e hiç mavi güçlendirme vermeyerek harika bir iş başarırken, Zergsting ve DarkSide ikilisi ile maçı koparmayı başardı.

Çilekler 0-1 Dark Passage
Günün ikinci karşılaşmasında Dark Passage, dünkü performansından esintiler göstererek Çilekler karşısında zafere ulaşmayı başardı. Takım kompozisyonu olarak dünkü karşılaşmadaki hemen hemen aynı şampiyonları seçen DP’de sadece Lulu yerine LeBlanc seçimi yapıldı. Buna karşılık Çilekler daha takım savaşı odaklı, Poppy ve Viktor seçimlerinde bulundu.

Koridor değişikliği yapılan karşılaşmada iki takım da aynı hamlelerde bulundu. İlk 10 dakikada Abaria, koridorunda üstün oynarken, Vadi’nin Alameti’ni alan Çilekler, iyi bir rotasyonla alt koridorda ikinci kuleyi almayı başardı. Bu noktada, Çilekler için maçın kırılma anlarından birisi gerçekleşti. Orta koridorda toplanan Çilekler, kuleyi alamadı ve DP’ye büyük bir avantaj verdi. Yan koridorlar tamamıyla ittirilmişken CLK burdan avantaj sağlayamadı, üstüne DP’de Trundle ve Ezreal bedava farm yaptı ve bir anda maç tepetaklak oldu. Bu noktadan sonra kontrolü eline alan DP, metodolojik bir şekilde maçı kontrol etti. Ejdere büyük önem veren takım, 32. dakikada 5. ejderi aldı ve rakip takımın tüm oyuncularını öldürmeyi başardı. Ardından Baron’a yönelen takım, güçlendirme ile beraber 35. dakikada karşılaşmayı tamamlamayı başardı.

DP’de Crystal ve Abaria maçın yıldızıydı. Abaria LeBlanc ile çok iyi suikastlar gerçekleştirirken Crystal, hem harita görüşü sağlama açısından, hem de takım savaşı başlatma açısından harika işler çıkardı. Çilekler, çok iyi başladıkları, ilk 10 dakika harika oynadıkları karşılaşmada pasif kalmanın cezasını maçı kaybederek ödedi.

Beşiktaş.OHM 1-0 NumberOne
Kindred ve Lucian ile ikili nişancı kompozisyonu ile maça başlayan Beşiktaş’a karşın NumberOne, karşısında Orianna ve Shen olmasına rağmen Zed seçiminde bulundu. 6.3 yamasında oldukça iyi bir seçim olmasına rağmen Zed’in büyük bir kartopu olmadıkça Shen ve Orianna kalkanlarına karşı bir şey yapması pek muhtemelen değildi, keza öyle oldu. Oyunun başında ilk kanı döken KillerEs, harika başlamasına rağmen bu avantajı kullanamadı. Zed, Orianna’ya karşı belirli bir seviyeden sonra büyük üstünlük kurmasına ve 3 skor almasına rağmen NumberOne, takım olarak çok kötü rotasyon yaptı.

Buna karşılık Beşiktaş.OHM’de Xyraz, Shen seçimi ile kesinlikle fark yarattı. İki defa kullandığı ultisi ile 3 skor çıkartan oyuncu, maçın yıldızıydı. NR1’de ise Aprox, Malphite ile hiç ışınlan ve ulti kullanamayarak belki de kariyerinin en pasif oyununu sergiledi. Beşiktaş’ta Rawbin’in de Kindred ile harika oynadığını belirtelim.

20. dakikada inhibitör alan Beşiktaş, 24. dakikada oyunu bitirerek hızlı bir zafer aldı.

Team Turquality 0-1 Supermassive
Günün son karşılaşmasında Supermassive muhteşem bir geri dönüş yaparak TT karşısında zafere ulaşmayı başardı. Oyunun büyük bir bölümünde TT harika oynadı diyebiliriz. İlk dakikalarda harika karşı baskınlar yapan Reach, takımın en iyi oyuncusuydu. Öte yandan haritada gezen ve yan koridorlara baskın yapan LongB ilk dakikalarda etkili olsa da oyunun sonlarına doğru düştü.

TT’nin takım olarak daha çok skor odaklı oynadığını belirtelim. LongB ve Un1tback’in haritadaki gezmelerini çok iyi cezalandıran SUP ekibi, nişancı ve orta koridor pozisyonlarında oyunun 20. dkikasında 40’ar minyon fark atmayı başardı. Yine de TT çok iyi bir şekilde rotasyonlar gerçekleştirdi ve oyunun hakimiyetini aldı. Dakika 30’da Baron alan TT, bu noktadan sonra haritayı istediği gibi kontrol etti. Ne var ki bu güçlendirmeyi tam kullanamayan TT, maçı bitirmekte de zorlandığını gösterdi. Maçın kırılma anı ise 41. dakikada TT’nin Baron başlatmasıydı. Kötü bir şekilde savaş başlatan takım, savaşı ve baronu kaybetti. Geri dönüş gerçekleştiren SUP, alt koridoru 4 kişi iterken Thaldrin’i üst koridora yolladı. 5v4 savaş başlatan TT, bu savaşı, ve dolayısıyla maçı da kaybetti. SUP’ta Achuu’nun iyi oynadığını, TT’de ise LongB’nin oldukça kötü oynadığını söyleyebiliriz.

[row] [column size=’1/2′]Günün İyileri

Rawbin (BJK)
DarkSide (AUR)
Abaria (DP)[/column] [column size=’1/2′]Günün Kötüleri

Aprox (NR1)
LongB (TT)
Revanche (HWA)[/column] [/row] [accordion title=’Puan Durumu’] [league_table id=”15758″ title=”” number=”8″ columns=”galibiyet,malubiyet” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″ align=”none”] [/accordion] [accordion title=’Gelecek Hafta’] [row] [column size=’1/2′]

27 Şubat Cumartesi

[/column] [column size=’1/2′]

28 Şubat Pazar

[/column] [/row] [/accordion] [accordion title=’Bütün Sezon’]

TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

[/accordion]
Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.