League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2016 Kış Mevsimi 7. Hafta 1. Gün

Son haftasına geldiğimiz 2016 Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’nde ilk gün maçları, oynanan karşılaşmaların ardından tamamlandı. 

Günün en çok heyecana sahne olan maçında Team Turquality uzun süre geride olduğu karşılaşmayı kazanmayı başardı. İkinci maçta Dark Passage sistematik oyunu ile NumberOne ekibi karşısında çok rahat bir galibiyet alarak zirvedeki yerini korudu. Üst sıraları ilgilendiren karşılaşmada Team Aurora, Beşiktaş’a karşı inanılmaz bir performans ortaya koyarak galip geldi ve ikinci sıraya yükseldi. Günün son ve en çok beklenen maçında Supermassive çok iyi oynadığı maçı kazanarak sıralamada bir basamak yükseldi ve üçüncü sıraya yerleşti.

Team Turquality 1 – 0 Çilekler
Ligin alt sıralardaki mücadelesini yakından ilgilendiren maçta Team Turquality ve Çilekler karşı karşıya geldi. Başından sonuna kadar inanılmaz bir heyecana sahne olan maçın seçim ve yasaklama ekranında Corki ve Caitliyn ile çift nişancıdan oluşan kuşatma kompozisyonu kuran Çilekler’den üst koridor için de son zamanlarda sıkça görmeye başladığımız Nautilus tercihi geldi. Team Turquality ekibi ise Fiora, Lux ve Kalista gibi şampiyonları seçerek hasar potansiyelini en üstte tuttu. Maçın ilk dakikalarında counter-jungle yapmayı çok veren TT ormancısı Reach, Astarte’nin üzerine oynasa da somut bir sonuç elde edemedi. 10. dakikada bir anda alt koridorda dört kişi olan Çilekler takımı TT alt koridorundan iki skor çıkarmayı başardı. Burada ormancı Astarte’nin hamlesi ve üst koridor oyuncusu Panky’nin ışınlan zamanlaması skorları getiren faktör oldu. Alt koridor ikilisi Kazze ve Un1tback’i üst koridora yollayan TT taşıyıcısına uygun farm ortamını yaratmaya çalışsa da beklediğini alamadı. Maçın başındaki gibi beklenmedik bir anda dört kişi olan Çilekler yine iki skor çıkardı. Harita üzerinde takımca hareket eden ve sistematik oynayan Çilekler böylece üstünlüğü ele geçiren taraf oldu. 27. dakikada elde ettiği bu üstünlüğü baron ile süslemek isteyen ekip, TT’nin de bir arada olmamasını avantaj bilerek barona başladı. Çilekler baronu almaya çok yaklaşsa da, LongB, Lux ultisi ile baronu çaldı ve maçın ivmesini bir anda değiştirdi. Baronu kazanan Team Turquality doğrudan güçlendirmeli minyonlar ile rakibinin inhibitörlerine dayanmaya başladı. Fencer ayrık ittirmesiyle inhibitör dışında bir de nexus kulesi alarak takımına çok büyük bir avantaj kazandırdı. Bir sonraki baronu almayı başaran Çilekler rakibinden skorlar da alarak maçı bitirmeye çok yaklaştı. Maçın 40. dakikasına geldiğimizde iki takım arasında üs yarışına tanık olduk. TT ekibi daha geride gözükse de rakibinin merkezini önce yıkan taraf oldu ve geride olduğu maçı kazandı. Bu yarışta Leyl-ü Nehar’ın takımı ile birlikte olmak yerine merkezini korumaya çalışması da üs yarışının kader anı oldu. TT bu maç ile ligde beşinci galibiyetini elde etti. Çilekler ise 10. mağlubiyetini alarak yedinci sıradaki yerinde kaldı.

Dark Passage 1 – 0 NumberOne Esports
Günün en durgun geçen karşılaşmalarından olan maçta Dark Passage ve NumberOne mücadele etti. Dark Passage LeBlanc ve Lucian gibi taşıyıcıları seçerken Malphite ve Gragas gibi tank şampiyonlarla da savaşlarda ön saflarını güçlü tutabilecek tercihler yaptı. NumberOne ekibi ise üst koridor Graves, nişancı Ezreal ve Ahri seçimleriyle dürtme kompozisyonu oluşturdu. Maç durgun başlarken en çok hareketlilik orta koridorda yaşandı. LeBlanc ile sürekli agresif bir oyun sergileyen Abaria, koridorda Elysion’a zor anlar yaşattı. İlerleyen dakikalarda birebir pozisyonda Elysion’dan ilk kanı alan Abaria böylece agresif oyununun karşılığını da almış oldu. Büyük bir avantaj elde eden Abaria koridorunda agresif oynamaya devam ederken diğer koridorlar üzerinde de baskısını arttırdı. Elysion’dan bire birde ikinci kez skor alması da maçın kopma anı oldu. Bunun dışında maçta çok fazla skor çıkmazken, Dark Passage çok iyi koordine olarak objektif görevleri de yerine getiren taraf oldu. Kule ve ejderha anlamında bu kadar öne geçen DP dakika 20 olduğunda rakibine 10 binden fazla altın farkı açmayı başarmıştı. 28. dakikada baronu alan Dark Passage başından sonuna kadar domine ettiği oyunu çok rahat bir şekilde bitirerek 10. galibiyetini aldı. Rakibine 28 dakikada sadece iki kule ve iki skor vermesi de DP’nin ne kadar sistemli oynadığının kanıtı oldu. 11. mağlubiyetini alan NumberOne ise son sıradaki yerinde kaldı.

Team Aurora 1 – 0 Beşiktaş
En çok beklenen ve üst sıraların kaderini değiştirecek maçta Team Aurora ile Beşiktaş karşılaştı. Seçim ve yasaklama ekranında iki takım da tank şampiyonları tercih etmesiyle dikkatleri çekti. Beşiktaş’tan Shen, Rek’Sai, Zilean ve Lucian ve Braum seçimleri geldi. Team Aurora ise Nautilus, Gragas, Ahri, Tristana ve Trundle tercihleri yaptı. Maçın daha ilk dakikasında üst koridorda önce Rawbin, ardından da Xyraz’ın yaptığı pozisyon hatası Team Aurora’nın iki skor almasına sebep oldu. Bunun üstüne üst koridordan ittirmeye devam eden Team Aurora, ilk kuleyi de alarak beş dakika içerisinde altın farkını 1.5 bine çıkardı. Maçın ilk dakikasından böyle bir sonuçla karşılaşan Beşiktaş oyuncuları istemeyerek de olsa tilt moduna girerek bir anlamda maçtan kopmuş oldu. 10. dakikaya geldiğimizde alt koridora enfes bir baskın yapan Kanani, takımının iki skor çıkarmasını sağladı. Bu skorlardan birinin Tristana’ya gitmesi de nişancının erkenden snowball olmasına yol açtı. Maçtan tamamen kopan Beşiktaş, geriye çekilip savunmada kalsa da skorlar vermekten kendini alamadı. 27. dakikada baronu alan Team Aurora ilk dakikalardan kopardığı maçı bitirmek için en önemli hamlesini yaptı. Barondan sonra doğrudan rakibinin merkezine ilerleyen ekip son bir savaşın ardından maçı bitirmeyi başardı. Galibiyetteki en önemli pay ise Şampiyonluk Ligi’nde Zz’Rot’lu Nautilus’u geçtiğimiz haftalarda ilk kez oynayan isim olan ve bugünde tekrar eden Hioss ve 1-0-8’lik performansı ile Kanani oldu. Bu maç ile birlikte Team Aurora ligdeki dokuzuncu galibiyetini alırken Beşiktaş da beşinci mağlubiyetini aldı.

Supermassive 1 – 0 HWA Gaming
Haftanın bir başka çok beklenilen karşılaşmasında Supermassive ve HWA Gaming mücadele etti. Supermassive üst koridor Graves, Orianna ve Ezreal’dan oluşan oyunun geç safhalarında güçlenen bir çift nişancılı takım kompozisyonu oluşturdu. HWA Gaming’de ise Malphite, Ahri ve Kalista dikkat çeken seçimlerden oldu. İki takım da maça çok kontrollü bir şekilde başlayarak erken aşamada risk almaktan uzak durdu. Supermassive bildiğimiz harita rotasyonları üzerine kurulu olan oyun anlayışını vadiye yansıtırken, HWA Gaming ilk dakikalarda bu rotasyonlara cevap vermekte biraz zorlandı. Supermassive aldığı kuleler ile öne geçerken, HWA da aldığı iki ejderha ile farkı kapatmaya çalıştı. Dakika 20’de çıkan üçüncü ejderha savaşı ise maçın kırılma anı oldu. Üçüncü ejderhayı rakibine vermek istemeyen Supermassive, güzel bir takım savaşıyla dört skor çıkarıp bir skor verdi. FabFabulous’un üçte üç yapması da Supermassive adına bir başka iyi haberdi. Dakikalar ilerledikçe çok geriye düşen HWA Gaming, 25. dakikada üç oyuncu ile ninja bir baron denemeye kalkıştı. Baronu almaya çok yaklaşsa da durumu fark eden Supermassive oyuncuları baron üzerinde toplandı. Az canlı rakiplerini öldüren Supermassive oyuncuları, baronu da alarak maçı bitirmeye bir adım daha yaklaşmış oldu. Baron güçlendirmesi ile rakibinin merkezine giren SUP önce inhibitörleri daha sonra da nexus kulelerini indirerek 15 bin altın farkı attığı maçtan rahat galibiyet ile ayrıldı. Sekizinci galibiyetini alan Supermassive sıralamada Beşiktaş’ı yakalayarak üçüncü sıraya yükseldi. Son haftalarda düşüşe geçen HWA ise 7-6’lık duruma gelerek beşinci sıraya düştü.


[row]

[column size=’1/2′]Günün İyileri

LongB (TT)
Kanani (AUR)
Abaria (DP)[/column]
[column size=’1/2′]Günün Kötüleri

Elysion (NR1)
Xyraz (BJK)
Leyl-ü Nehar (ÇLK)[/column]
[/row]

[accordion title=’Puan Durumu’]

[league_table id=”15758″ title=”” number=”8″ columns=”galibiyet,malubiyet” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″ align=”none”]

[/accordion]

[accordion title=’Bütün Sezon’]

TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

[/accordion]


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir