League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 2. Hafta 2. Gün

Şampiyonluk Ligi’nde 2016 Yaz Mevsimi 2. hafta 2. gün karşılaşmaları tamamlandı.

Karşılaşmalar büyük bir çekişmeye sahne olurken günün ilk maçında Çilekler ve Oyunfor.Crew berabere kalarak puanları paylaştı. Sonucu en merakla beklenen seride ise Beşiktaş ve HWA Gaming karşı karşıya geldi. Büyük bir üstünlük sağlayan HWA 2-0 ile rakibini yenmeyi başardı. Günün son maçında ise Supermassive ve Aurora vadiden beraberlikle ayrıldı.

Çilekler 1-1 Oyunfor.Crew

Günün ilk serisi ligimizin görece zayıf takımları arasında oynandı. Serinin ilk maçında Çilekler oldukça koordineli bir oyun gösterirken, Crew takımı dağınık ve iletişim eksikliği çeken takım görüntüsü çizdi. Çilekler avantajını zorlayarak koridorları ilerletirken birçok kez takımı sıkıştırmak için fırsat bulan Crew, kötü kararlar vermeleri ve doğru bir şekilde diyalog kuramadıkları nedeniyle Çilekler’i cezalandıramadı ve ilk karşılaşmayı kaybetti. Çilekler’de çaylak oyuncu Sigma güzel bir performans sergilerken, Crew iki Işınlan seçmelerine rağmen herhangi bir aktif oyun gerçekleştiremeyerek hayal kırıklığı yarattı ve maçı kaybetti.

Serinin ikinci maçında ise üstün bir performans sergileyen taraf Crew’dı. Bireysel anlamda da Çilekler’den daha iyi performans sergileyen takım, beraber hareket ettiklerinde takım olarak doğru işler yapabildiklerini kanıtladı. Fizz ile harika bir oyun çıkaran Darlik, Crew’ın oyun başı liderliğinde büyük pay sahibiydi. Bununla beraber Crew’ın destek oyuncusu Corpse, mükemmel Bard ultileri ile takımının ihtiyacı olan pozisyonları hazırladı.


Beşiktaş.OyunHizmetleri 0-2 HWA Gaming

Haftanın merakla beklenilen karşılaşmalarından olan BJK-HWA serisinin ilk maçını HWA takımı büyük bir üstünlük kurarak kazandı. Oyun başı 1. seviyede 3 skor veren Beşiktaş, bu noktadan sonra psikolojik olarak da kötü görüntü çizdi ve HWA’nın kartopu olmasına çare getiremedi. HWA ise çift-Işınlan’ını çok iyi kullanarak haritada proaktif oyunlar yaptı. İmza şampiyonu Lucian ile çok iyi bir oyun geçiren Holyphoenix oyunu 12-4-11 skoru ile bitirirken, Beşiktaş sadece 10 skor aldı, bunun dışında kule ya da ejder alamadı.

Serinin ikinci maçı ise çok daha fazla tek taraflı oynandı. İlk maçtaki seçimlerinde ısrarcı davranan Beşiktaş, yine Ezreal ve Illaoi seçimlerinde bulunurken, HWA ise daha kontrollü ve daha takım savaşı odaklı bir kompozisyon kurdu. Yine, oyunun ilk dakikalarından itibaren kontrolü eline alan HWA, rahat bir şekilde kartopu olurken, Beşiktaş takımı geride olmalarına rağmen sanki kasti bir şekilde, agresif oynayarak aradaki altın farkının açılmasına bir anlamda yardımcı olmuş oldu. HWA’da Marshall Irelia ile yine iyi bir oyun çıkarırken, Holyphoenix de Lucian ile ilk maçtaki performansını tekrarladı. HWA bu zaferle Beşiktaş’ı 2-0 yendi ve üç puanı hanesine yazdırdı.


Supermassive 1 – 1 Aurora

Serinin ilk maçında Supermassive galip gelmeyi başardı. Oyun uzun bir süre başa baş geçerken, tek bir hamle ile maç Supermassive’in lehine döndü. Ejder almak için toplanan Aurora’ya karşılık orta koridoru iten Supermassive, hem kuleyi aldı, hem skor almayı başardı, hem de Aurora’dan ejderi çaldı. Bu noktadan sonra kontrollü bir şekilde makro oyununu sahaya sergileyen ve Team Aurora’ya herhangi bir geri dönüş penceresi bırakmayan Supermassive, seride ilk maçı kazandı.

Günün son maçında daha koordineli bir şekilde oynayan Aurora galip geldi ve seriyi 1-1’e getirdi. Karşılaşmanın ilk 20 dakikasında iki takımda birbirinden aldığı karşılıklı skorlarla eşit bir görünüm sergiledi. Kule avantajı yakalayan Supermassive ufakta olsa toplam altında fark yakaladı. Maçın kırılma anı ise Supermassive’in orta koridorda yaptığı kuşatmada sırasında flank yiyerek takım savaşını kaybetmesi oldu. Bunun üzerine ejderha savaşını da kaybeden Supermassive üstünlüğü tamamen Aurora’ya kaptırdı. Avantajı eline geçiren Aurora yakaladığı fırsatı geri tepmedi ve kontrollü bir şekilde ilerleyerek serinin ikinci maçını kazandı.


2016 Yaz Mevsimi 2. hafta 1. gün karşılaşmaları bu şekilde tamamlandı. 3. gün programı ise şu şekilde:

  • 18:00 Oyunfor.Crew – Team Turquality
  • 20:00 Beşiktaş.OyunHizmetleri – Dark Passage

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir