League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 4. Hafta 2. Gün

Şampiyonluk Ligi’nde 2016 Yaz Mevsimi 4. hafta 2. gün mücadeleleri bugün oynanan üç seri ile tamamlandı.

Dark Passage 2 – 0 Oyunfor.Crew

İkinci günün ilk karşılaşmasında zirve yarışı veren Dark Passage, Crew engelini 2-0 aşarak galip geldi. 28 dakika süren ilk maçta çok etkili bir oyun ortaya koyan DP rakibi üzerinde ezici bir üstünlük sağlayarak maçı kazandı. Ormancı Xerxe’nin Elise ile alınan skorlarda katkısı bir hayli fazlaydı. Takımın yıldız nişancısı Zeitnot da 7-0-2’lik Jhin performansıyla ön plana çıkan bir diğer oyuncu oldu. 28 dakikanın ardından 16-4’lük skorla maçı kazanan DP ilk maçtan galip ayrıldı.

Crew ikinci maçta varlığını Dark Passage’a karşı hissettirmeyi başarsa da maçı kazanamadı. Erken oyunda yaptığı rotasyonlar sonucunda art arda skorlar toplayan Crew bunu objektiflere yansıtamadı. Kule avantajını elinde bulunduran DP skorda geri olsa da altında üstünlüğü sağladı. Maç boyunca Trundle ile başarılı ayrık ittirmeler yapan Elwind maçın kazanılmasında büyük bir paya sahip oldu. Dark Passage 9-6 geri olsa da 8k altın farkıyla ikinci maçı da kazanarak seriyi 2-0 noktaladı.

HWA Gaming 1 – 1 SuperMassive

Günün en merakla beklenen serisinde HWA Gaming ve Supermassive berabere kaldı. Serinin birinci maçında sağlam bir takım oyunu çıkaran HWA Gaming hataya yer vermeyerek harita rotasyonları ile maça hakim oldu. Geçtiğimiz maçlarda Ryze ile iyi maçlar çıkaran Hatrixx bir kez daha bu seçimiyle çok başarılı bir performans sergiledi. 7-0-4’lük skoruyla takımını sırtlayan oyuncu maça damgasını vurdu. SuperMassive tarafında ise oyuncuların tilt moduna girmesi takımın en büyük hatası oldu. Etkisiz oyun ortaya koyan SUP mağlubiyete engel olamadı.

Serinin ikinci mücadelesinde ise daha büyük bir çekişmeye yaşandı. Maç genel olarak karşılıklı alınan skorlarla devam etse de global anlamda oyunun hakimi SUP oldu. Achuu ve Dumbledoge ikilisinin bu maçta ekstra sorumluluk alarak oynaması da galibiyette kilit nokta oldu. HWA tarafında üst koridor oyuncusu Marshall, Gnar seçimiyle güzel işler yapsa da takımının galibiyet alması için yeterli olmadı. 33 dakikanın ardından 16-10 sonuç ile galip gelen SuperMassive böylece seriyi 1-1’e getirdi.

Team Aurora 2 – 0 Beşiktaş.OyunHizmetleri

İkinci günün son serisi büyük bir çekişmeye sahne olurken mücadeleden Team Aurora 2-0 ile galip ayrıldı. İlk maçta çok fazla sayıda skor çıkarken Beşiktaş erken dakikalardan bariz bir üstünlük yakaladı. BJK 30. dakika civarında rakibine 10k’dan fazla altın farkı atsa da maçı kazanmayı başaramadı. Süresi uzadıkça maça tutunan Team Aurora 43. dakikadaki Kadim Ejderha savaşını kazanarak karşılaşmanın seyrini değiştirdi. Rakibinin merkezine giren Aurora buradaki son takım savaşını da kazanarak mükemmel bir geri dönüşe imza attı. Team Aurora böylece 10k’dan fazla geride olduğu maçı kazandı.

İlk maçtaki yenilginin ardından yıkılan Beşiktaş etkili oyununa ikinci maçta devam edemedi. 45 dakika süren karşılaşmada Team Aurora sabırlı bir şekilde hareket ederek harita üzerinde iyi rotasyonlar yaptı. Bireysel anlamda ise ormancı Crystal ve Avenuee takımını sırtlayan oyuncular oldu. Beşiktaş tarafında ise üst koridor oyuncusu iScarface’in Gnar ile takımına fazla katkı sağlayamaması Beşiktaş’ın en büyük handikapı oldu. 22-12 gibi bariz bir üstünlükle maçı kazanan Team Aurora böylece seriden 2-0 galip geldi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.