League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 4. Hafta 3. Gün

2016 Yaz Mevsimi 4. hafta son gün karşılaşmaları dün oynanan iki seri ile tamamlandı. Günün ilk serisinde Çilekler Team Aurora ile berabere kalırken, Team Turquality günün son karşılaşmasında Beşiktaş.OyunHizmetleri’ni 2-0 yenmeyi başardı.

Team Aurora 1-1 Çilekler

Serinin ilk maçında galip gelen taraf Team Aurora oldu. Harika bir dürtme kompozisyonu kuran Çilekler oyunun başındaki kuşatmalarıyla avantajı sağladı. Fakat Team Aurora’nın alt koridordan ilerlemesine ve inhibitör almasına engel olamayan takım, makro anlamdaki eksikliklerini bu maçta da gösteri. Karşılaşmanın kopma noktası ise Team Aurora’nın Kadim Ejderi almasıydı. Ejderi aldıktan sonra üç inibitörü de açan Team Aurora, karşılaşmayı kazanarak seride 1-0 öne geçti.

Tıpkı ilk maçtaki gibi ikinci maçta da çok güzel bir kompozisyon kuran Çilekler, karşılaşmanın galibi oldu. Oyunun erken safhasında Çilekler’i tek başına yakalayan Aurora, avantaj kurmasına rağmen takım savaşları başladığında dengeyi kurmayı başardı. İki takım oyuncuları da Koruyucu Melek satın aldığından dolayı takım savaşları çok uzun sürerken, hem kompozisyon hem de odak konusunda daha iyi olduğu için 50. dakikadaki takım savaşını kazandı ve seriyi eşitledi.


Beşiktaş.OyunHizmetleri 0-2 Team Turquality

Serinin ilk maçında iki takım da çok iyi kompozisyon kurarken, TT takımı Beşiktaş’tan çok daha koordineli oyun oynayarak maçı domine etti. Karşılaşma boyunca karşılıklı takas edilen 3 kule ve iki ejder dışında hiçbir skor alamayan Beşiktaş, koordinesiz bir oyun sergiledi. TT ise çok rahat bir şekilde oynayarak kartopu olmayı başardı. Baronu aldıktan sonra 28. dakikada alt koridordan inhibitör açan takım, karşılaşmayı da rahat bir şekilde bitirmeyi başardı.

Serinin ikinci maçında ise çok daha iyi bir Beşiktaş vardı. Kompozisyonunun sınırları içerisinde oynayan ve Draven’ı doğru bir şekilde kullanan Beşiktaş, skorların üstüne baronu alarak üst koridordan ilerledi. Feci bir kule altı savaş girişiminde bulunan Beşiktaş, rahat bir şekilde inhibitör alması gerekirken rakibine beş skor verdi ve oyun bu noktadan sonra TT’nin lehine dönmeye başladı. Baron alan ve ardından Kadim Ejder’i alan TT, maçı bitirmekte zorluk çekmezken Reach’in iki defa ejder çalması TT’yi maçta tutan elementlerdendi. Bununla beraber KillerEs’in harika Jhin oyunu da TT’ye galibiyeti getirdi. Takım, bu zaferle güçlü rakibini 2-0 yenmeyi başararak üç puanın sahibi oldu.


4. hafta karşılaşmaları tamamlanırken puan durumu şu şekilde oldu:

puan durumu

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir