League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi’nde 7. hafta 2. gün karşılaşmalarının ardından normal sezon sona erdi.
Yaz Mevsimi’nin en büyük hayal kırıklığını yaşatan Beşiktaş.OyunHizmetleri, Team Turquality’e kaybetti ve ligden düştü. Günün en merakla beklenen serisinde SuperMassive ve HWA Gaming berabere kaldı.

Team Turquality 2 – 0 Beşiktaş.OyunHizmetleri

Team Turquality son sıradaki Beşiktaş karşısında iki maçta da ezici bir üstünlükle galip geldi ve puanı alan taraf oldu. Serinin ilk maçı 42 dakika sürerken erken aşamada baskılı oynayan TT ekibi art arda aldığı skorların sonucunda büyük bir avantaj yakaladı. Birbirinden son derece kopuk ve uyumsuz bir şekilde oynayan Beşiktaş rakibinin yaptığı hamlelere hiçbir şekilde karşılık veremedi. 10k altın farkı yakalayan TT aldığı baronun ardından yaptığı son bir kuşatma ile maçı sonlandırdı. Maçta ön plana çıkan isimler ise takımın taşıyıcıları LongB ve KillerEs oldu.

İkinci maçta aynı performansını devam ettiren Team Turquality yine üstün taraf oldu. Harita üzerinde çok iyi rotasyonlar yapan TT’de üst koridor oyuncusu Xyraz yaptığı Irelia tercihi ile maça damgasını vurdu. Ormancı Reach’in başarılı baskınları sonucu kar topuna yakalanan Xyraz 14-3-4’lük müthiş performansı ile takımının galibiyetinde büyük bir paya sahip oldu. 30 dakika süren mücadelede 34 skor alan TT rakibi Beşiktaş’a 12 skor verdi. Birinci maçtaki gibi 10k üstünlükle galip gelen Team Turquality böylece puanı alan taraf oldu.


Team Aurora 2 – 0 Çilekler 

Tam anlamıyla “clown fiesta” tadında geçen bu seride Team Aurora ekibi Çilekleri 2-0 yenmeyi başardı. Birinci maçta seçilen Teemo, Amumu, Aatrox, Urgot ve Twisted Fate gibi normalin dışında şampiyonlar damga vurdu. Mücadele 36 dakika sürdü ve alınan skorlar da normalin dışındaydı. 71-382’lik sonuçla maçı kazanan Team Aurora seride 1-0 öne geçti. Birinci karşılaşmada en çok akılda kalan olay ise Avenue’nün Teemo ile yaptığı beşte beş oldu.

Oyuncular ikinci maçta da bir hayli enteresan seçimler yapıldı. Sion, Malphite, Katarina, Vayne, Wukong, Nunu gibi sık göremediğimiz şampiyonlar oyuncular tarafından tercih edildi. Karşılaşma 30 dakika sürerken ilk maça kıyasla biraz daha eşit geçen bir mücadele oldu. 30 dakikanın ardından 46-43 sonuçla galip gelen Team Aurora seriyi kazandı ve normal sezonu galibiyetle kapattı.


Dark Passage 2 – 0 Oyunfor.Crew

Son haftalarda aldığı yenilgilerle zirveden düşen Dark Passage, Crew takımını 2-0 yenerek normal sezonu galibiyet alarak noktaladı. Serinin birinci 30 dakika sürdü ve Dark Passage fazla zorlanmadan güzel bir takım oyununun ardından maçı kazandı. Crew erken dakikalarda skor almayı başarsa da devamını getiremedi. Oyunu kontrol altına alan DP’de yıldız nişancı Zeitnot, Lucian ile harika bir performans ortaya koyarak galibiyette önemli rol oynadı. 10k altın farkı ve 21-10 skorla galip gelen DP seride öne geçti.

Serinin ikinci karşılaşma ise çok daha kısa sürede noktalandı. Crew nispeten daha iyi bir mücadele ortaya koysa da maçı kazandıracak önemli hamleleri yapmakta geri kaldı. Maçın ilk 15 dakikası eşit geçerken ilerleyen dakikalarda kontrolü eline alan DP sistemli bir şekilde hareket ederek hataya yer vermedi. Takımın yeni orta koridor oyuncusu Caps 7-2-2’lik Viktor performansı ile ön plana çıkan isim oldu. 25. dakikada rakibinin merkezine girmeyi başaran Dark Passage son bir takım savaşının ardından karşılaşmayı bitirdi.


SuperMassive 1 – 1 HWA Gaming

Günün en merakla beklenen serisinde SuperMassive ve HWA Gaming berabere kaldı. Birinci maç 40 dakika sürerken bitimine kadar eşit bir mücadeleye sahne oldu. İki takım da çok başarılı bir oyun ortaya koyarken karşılıklı alınan skorlar maça hakim oldu. Skor ve toplam altın uzun bir süre eşit devam ederken kule anlamında önde olan taraf SupeMassive oldu. Maçın kırılma anı ise 38. dakikadaki baron savaşında yaşandı. Baron etrafında iyi bir savunma yapan HWA ekibi rakibinin baronu almasını engelledi. SUP adına Irealia ile dörtte dört yapmayı başaran Thaldrin takımını adeta ipten aldı. Yapılan katliam sonucunda doğrudan HWA merkezine giren SUP oyuncuları maçı bitirdi ve seride 1-0 öne geçti.

İkinci maç da aynı şekilde büyük bir çekişmeye sahne oldu. İlk karşılaşmadaki ufak hatalarını tekrarlamayan HWA Gaming daha iyi bir görünüm sergiledi. Erken aşamada eşit bir mücadele yaşanırken 30. dakikadan itibaren HWA kontrolü tamamen eline geçirdi. Bu noktada Marshall ve GodBro’nun bireysel performansları belirleyici rol oynadı. Haritada rotasyon yapma anlamında sıkıntı yaşayan SuperMassive’de Thalrin’in Trundle ile ayrık yaptığı ittirmeler de bir süre sonra sonuç vermeyince tamamen savunma durumuna geçti. 37. dakikada baronu alan HWA takım savaşını da kazanmasının ardından rakibinin merkezini yıktı ve maçı bitirdi. HWA Gaming’in bu galibiyeti ile seri 1-1 sonuçlandı.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir