League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi’nde normal sezon tamamlandı

Birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne olan Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi, dün oynanan mücadeleler sonucunda tamamlandı. Supermassive liderlik koltuğunda otururken son haftalarda performans düşüklüğü yaşayan Dark Passage ikinci olmayı başardı. Ligdeki son puan durumu şu şekilde;

puan durumuSıralamadaki en büyük sürpriz şüphesiz Beşiktaş.OyunHizmetleri’nin sonuncu olup ligden düşmesi oldu. Bir mevsim öncesi KMF’de mücadele eden bir takımın bir mevsim sonra ligden düşmesi oldukça garip olsa da, takımdaki gidişat bu yönde olduğu için League of Legends hayranları çok da şaşırmadı. Mevsim ortasında takım içi problemlerden dolayı Rawbin ve Xyraz ile yollarını ayıran Beşiktaş, yerine iScarface ve Kadir’i getirmişti. Son olarak da Ruvelius’u gönderen Beşiktaş, son hafta mücadelelerinde Sedrion ile oynamış, fakat galibiyet alamamıştı. Bireysel olarak yetenekli oyunculardan oluşan takım makro anlamda çok zayıf kaldı ve ligden düştü.

Yedinci olan Çilekler ise Rawbin ve Lukezy transferlerinin faydasını çokça gördü. Bu iki oyuncu takıma transfer olduktan sonra daha planlı ve kararlı bir oyun sergileyen CLK, son haftalarda Beşiktaş’tan çok daha etkili bir oyun sergilemiş ve izleyicilerin takdirini kazanmıştı. Takımın alt koridor ikilisi Cognac ve Madness bu değişiklikler sonrası etkinliğini arttırırken, Lukezy de DP’deki günlerinden üstün bir performans sergiledi.

Özellikle süper haftadaki maçlarındaki performans artışıyla ligi altıncı sırada bitiren Oyunfor.Crew ise genel anlamda iyi bir mevsim geçirdi. Wickd transferinden sonra vites arttıran takım, hali hazırda iyi olan makro oyunlarını güçlendirdi ve iyi maçlar çıkarttı. Takımın orta koridor oyuncusu React CRW’nin yıldızı konumunda olsa da, tecrübeli oyuncu Wickd’ın karar verme mekanizmasına yaptığı katkılar göz ardı edilemez seviyede. CRW’nin mevsim finallerinde işi zor olsa da takımın iyi bir performans göstereceğini tahmin etmemiz yanlış olmaz.

Fencer’ı yedeğe çektikten sonra Beşiktaş’tan ayrılan Xyraz’ı transfer eden TT de performansını yükselten takımlardan oldu. LongB’nin yeni metaya rahat alışması ve genel olarak oyununu iyileştirmesi TT adına büyük bir zafer oldu. Xyraz’ın önderliğinde iyi bir şekilde mücadele eden TT’nin en önemli oyuncuları ise KillerEs ve Kazze. Özellikle KillerEs bu mevsim oynanan metaya harika bir şekilde uyum sağladı ve takımının hasar kaynağı oldu. Jhin ve Sivir ile takım kompozisyonlarına kusursuz bir şekilde monte olan oyuncu, TT’nin playofflardaki en önemli silahı olacak gibi.

Ligi dördüncü bitiren Team Aurora ise oldukça kötü günler geçiriyor. Geçtiğimiz mevsim normal sezonu ikinci olarak bitiren takım, bu mevsim iki sıra geriledi. Hioss’un ayrılmasından sonra Unknown’u transfer eden Aurora’da ciddi uyum problemleri yaşanıyor. Mevsim başında Crystal’ı takıma kattıktan sonra beklentileri yükselten takım, ne yazık ki son haftalarda istenen oyunu ortaya koyamadı. Takımın alt koridor ikilisi aynı istikrarlı performansını sürdürse de, düşük sinerji Aurora’nın canını sıkabilir.

Ligi üçüncü olarak bitiren HWA ise rakiplerine nazaran çok daha iyi bir konumda. Mevsim başında nişancı rolüne Holyphoenix’i transfer eden takım, geçtiğimiz hafta ise Hatrixx’i takımdan gönderip Holyphoenix’in Team Huma’dan da takım arkadaşı olan GodBro’yu transfer etti. Son haftalardaki oyunu ile rakiplerine gözdağı veren HWA’da en önemli isim ise Marshall. Üst koridor oyuncularının oyuna doğrudan etki edebildiği bu metada harika performans sergilemeye devam eden oyuncu, HWA’nın başarısında kilit rol oynamaya devam edecek.

Ligi ikinci bitiren Dark Passage’ın ise kesinlikle performans düşüklüğü yaşadığını söyleyebiliriz. Xerxe transferinden sonra normal sezonda oldukça iddialı bir oyun ortaya koyan DP, orta koridora Caps’i getirirken, playoff öncesi destek rolüne de Rogu’yu getirdi. İki yeni transfer ile mevsim finallerine girecek olan takım bireysel olarak çok iyi olsa da bazen karar verme mekanizmalarında yaşadıkları problemler DP’ye büyük dezavantaj getirebiliyor. Makro anlamda da genel olarak aynı görüş içerisinde olan oyuncuların bu sinerjiyi gelişitireceğini göz önünde bulundurduğumuzda takımın TBF 2016 için halen önemli adaylardan birini olduğunu söylememiz mümkün.

Gelelim ligin zirvesine. Geçtiğimiz mevsim KMF’de şampiyon olduktan sonra IWCI’yı da kazanan SUP, MSI 2016’da oldukça iyi bir performans göstermiş ve bizleri gururlandırmıştı. Geçen mevsimki performansını daha da öteye taşıyan takım, bu mevsim neredeyse mükemmele yakın bir oyun sergiliyor. İyi çalışan bir makine görünümü çizen SUP’ta orta koridordaki yıldız oyuncu Naru’nun performans düşüklüğü yaşadığını söylememiz lazım. İki hafta önce Beşiktaş’ta da forma giyen Nardeus’u transfer eden SUP, bu transferin faydasını oynadığı son serilerde çokça gördü. Achuu’dan daha agresif olan Nardeus şu an için Supermassive’in en önemli silahı olarak gözüküyor. Üst koridordaki Fabfabulous da harika bir mevsim geçirirken, takımın asıl yıldızı ise Stomaged olarak göze çarpıyor. Geçtiğimiz mevsimki pasif oyununu değiştiren ve bu mevsim kendisini en çok geliştiren oyuncu olan Stomaged, Supermassive’in makro oyununu yöneten oyuncu konumunda.

TBF 2016’ya az kala takımların son durumu bu şekilde. Şampiyonluk Ligi ile ilgili tüm haberlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir