League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi’nde Heyecan Devam Ediyor

Şampiyonluk Ligi heyecanı geri dönüyor!

Heyecanla beklenen 2022 Kış Mevsimi’nin başlangıç tarihi belli oldu. LoL Esports tarafından yayımlanan videoda Şampiyonluk Ligi’nin başlangıç tarihinin 22 Ocak olduğu tüm League of Legends ve espor severlere duyuruldu.

Her ne kadar ligin başlamasına sevinsek de tüm Şampiyonluk Ligi takipçilerini üzecek açıklama EMEA Espor Direktörü Alberto Guerrero’dan geldi. Yapılan açıklamaya göre pandemi nedeniyle seyirci ve takımların ağırlanamadığı Riot Games Espor Sahnesi’nin kapatılmasına karar verildi.

Açıklamanın tamamı:

“Bugün sizlerle ŞL ve Riot Games Espor Sahnesi’yle ilgili aldığımız 2022 kararlarını paylaşmak istiyoruz. Bildiğiniz üzere 2019 yılında Türkiye’de esporu daha ileriye taşımak amacıyla on takımla üç sene sürecek bir iş ortaklığı sistemine geçiş yapmıştık. Aradan geçen süre içerisinde oyuncuyla buluşan yeni oyunlarımız ve ekosistemimize dahil ettiğimiz yeni espor branşlarımızla birlikte, uzun vadeli ve sürdürülebilir yapılar kurmak üzerinde çalışmaya başladık. Bu planlar kapsamında başlangıçta üç sene süreceğini açıkladığımız iş ortaklığı sistemini bir sene daha uzatmaya karar verdik.

Uzun vadeli yol haritamıza odaklanmaya devam edeceğimiz 2022 yılında, yaklaşık iki senedir pandemi nedeniyle seyirci ve takımlarımızı ağırlayamadığımız Riot Games Espor Sahnesi’ni kapatmaya karar verdik. ŞL, 2022 yılında oyuncuların maçlara takım evlerinden bağlanacakları çevrimiçi bir formata geçiş yapacak. Bu karar sayesinde kaynaklarımızı pandemi belirsizliklerinden bağımsız olarak hem izleyici deneyimini, hem de içerik çeşitliliğini artıracak şekilde daha etkin ve verimli kullanabileceğimize inanıyoruz.

ŞL canlı yayınlarımız 2022 yılından itibaren farklı bir stüdyoda hayata geçecek. Riot Games bütün oyunları ve espor branşlarıyla birlikte Türkiye’deki oyuncuları desteklemeye devam edecek. Önümüzdeki dönemde gelecek planlarımızı sizlerle ayrıca paylaşacağız.”

Alberto Guerrero, EMEA Espor Direktörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir