League of Legends League of Legends Haberleri

Schalke 04, League of Legends takımını duyurdu

Alman liginin köklü kulüplerinden FC Schalke 04, bugün itibariyle resmi sitesinden yaptığı açıklama ile League of Legends sahnesine girdiğini resmen duyurdu. Takım, daha önce de belirttiğimiz üzere Elements’in EU LCS’teki yerini satın aldı.

e-Spor sahnesi büyümeye devam ediyor. Bir buçuk yıl önce Beşiktaş’ın LoL takımı kurmasından sonra diğer büyük spor kulüplerinin ne zaman sahneye adım atacağı merakla bekleniyordu. İngiliz kulüplerinden West Ham United, takıma bir Fifa 16 oyuncusu katarken, Alman liginin en büyük takımlarından olan Schalke 04 daha iddialı bir adım attı ve EU LCS’ten Elements’in ligdeki yerini satın aldı. Geleneksel sporlarda büyük başarıları olan Schalke 04’ün bu hamlesi, Avrupa’daki e-Spor camiası için de bir ilk.

LCS bazında bu kadar köklü ve büyük bir kulüp ilk defa e-Spor sahnesine adım atarken, takımın önümüzdeki sezon mücadele edecek kadrosu da belli oldu. Geçtiğimiz mevsimdeki kadrosuna Unicorns of Love’ın orta koridor oyuncusu Fox’u katan organizasyon, 2016 Yaz Mevsimi’nde EU LCS’te Steve-Gilius-Fox-MrRallez-Sprattel kadrosu ile mücadele edecek.

Unicorns of Love’dan ayrıldıktan sonra NA LCS’e gitmeyi istediğini belirten Fox da, köklü alman kulübüne katılmaya karar vermiş gözüküyor. Geçtiğimiz mevsim orta koridorda Eika ile oynayan Elements, Eika hariç tam kadro Schalke 04 ismi altında mücadele edecek. Elements’in koçu olan Nyph ise bu görevine devam edecek.

Schalke 04’ün LoL sahnesine girmesi ile beraber diğer Avrupa kulüplerinin de e-Spor’a olan ilgisinin artacağı düşünülüyor. Mali açıdan bakıldığında dünyadaki en büyük 10 kulüp arasında gösterilen takımın nasıl bir yönetim şekli benimseyeceği de oldukça önemli.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir