League of Legends League of Legends Haberleri

Sezon Ortası Özel Turnuva’nın detayları belli oldu

Bu sezon başında Riot Games, sezon ortasında Dünya Şampiyonası’na benzer bir turnuva düzenleyeceğini açıklamıştı. Uluslararası turnuvaya hasret olan League of Legends hayranları bu haberi heyecan verici bulmuştu. Daha önce Mayıs’ta düzenleneceği açıklanan turnuvanın detayları bugün Riot tarafından açıklandı.

Sezon Ortası Özel Turnuva’nın 7 Mayıs ve 10 Mayıs 2015 tarihleri arasında Tallahassee, Florida, Donald L. Tucker Civic Center’da gerçekleşeceği kesinleşti. Turnuvaya katılacak takımların belirlenmesi için güz sezonunun bitmesini beklememiz gerekse de, hangi ligden kimin katılacağını bir kez daha belirtmekte fayda var.

Batı Avrupa LCS, Kuzey Amerika LCS, Kore LCK, Çin LPL ve Tayvan LMS liglerini kazananların katılacağı turnuvaya bir de Nisan ayında ülkemizde, İstanbul’da düzenlenecek Uluslararası WildCard Turnuvası’nın kazananı davet edilecek.

Turnuvanın formatı ise oldukça basit. Grup aşaması tek elemeli maçlardan oluşurken ilk 4 takım yarı final karşılaşmasını 5 maçlı eleme sisteminde oynayacak. Kazanan takımlar ise finalde yine 5 maç oynayacak. Sezon Ortası Özel Turnuva takımların Dünya Şampiyonası’na katılmasında etkili olmayacak.

 

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir