ShowMaker League of Legends LCK

ShowMaker, Dplus KIA ile 3 Yıl Daha Devam Ediyor!

SEOUL, Güney Kore — Ünlü League of Legends oyuncusu ‘ShowMaker’ olarak tanınan Heo Su, Kore’nin önde gelen espor takımlarından Dplus KIA ile 3 yıllık yeni bir kontrat imzaladı. Bu anlaşma ile ShowMaker, 2026 yılına kadar Dplus KIA’nın bir parçası olacak.

ShowMaker
ShowMaker

ShowMaker, 2017 yılında Dplus KIA’ya katıldığından beri takımın temel taşı oldu. Onun liderliğinde takım, 2. Lig olan ‘LoL Challengers Korea’dan yükselerek ‘LoL Champions Korea’ (LCK) ve hatta ‘LoL World Championship’ zaferlerine ulaştı. Ancak bu yıl, Dplus KIA LCK’nin bahar ve yaz sezonlarında erken elendi ve ShowMaker, performansındaki dalgalanmalarla mücadele etti.

Buna rağmen, sektör uzmanlarının çoğu ShowMaker’ın takımda kalacağını tahmin ediyordu. O, 2021’de serbest oyuncu (FA) olduğunda bile, diğer takımlarla ciddi görüşmeler yapmadan Dplus KIA’ya dönme kararı almıştı.

Diğer yandan, takım arkadaşı ‘Canyon’ Kim Geon-bu’nun Gen.G’ye transfer olacağı kesinleşti. Dplus KIA, Canyon’ın yerine ikinci takımın umut vaat eden oyuncusu ‘Lucid’ Choi Yong-hyuk’u getiriyor. Ayrıca, ‘Khan’ Kim Chang-dong ve ‘Deft’ Kim Hyuk-kyu ile de yeniden anlaşma yapılmadı. Onların yerlerine ‘Kingen’ Hwang Sung-hoon ve ‘Aiming’ Kim Ha-ram getirildi. Takım ayrıca, koç Choi Cheon-ju ve Kang Beom-hyeon’un ayrılıklarının ardından, Lee Jae-min ve Park Jun-hyung ile güçleniyor.

ShowMaker İçin Worlds 2023 Nasıl Geçti? 

Worlds 2023, Dplus KIA’nın istediği gibi geçmedi. Çin takımlarının önce domine ettiği, sonra ise tek tek T1’a kaybettiği turnuvada, ShowMaker çıktığı 8 maçta 4 galibiyet, 4 mağlubiyet aldı. Dplus KIA, KT Rolster’a mağlup olarak Worlds 2023’ü 9-11. sıralar arasında tamamlamıştı.

Diğer League Of Legends haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir