League of Legends

Sihirdar büyüleri

Şimdi size oyunun başında sadece ikisini seçebileceğiniz sihirdar büyülerinden bahsedeceğiz. Sihirdar büyülerinizi şampiyonunuza göre seçmelisiniz. Her sihirdar büyüsünün belli bir bekleme süresi vardır ve belli haritalarda kullanılabilirler. Ayrıca, bazı büyüleri kullanabilmeniz için belli bir seviyede olmanız gerekmektedir

Barrier

 

Bariyer: Şampiyonunuzu iki saniyeliğine 95 ve üzeri hasardan korur. (Seviye 1)

 

Clairvoyance

 

Durugörü: Takımın haritanın bir kısmını beş saniyeliğine görmesini sağlar (Seviye 10)

 

Clarity

 

Berrak Zihin: Mananın %40’ını yeniler. (Seviye 6)

 

Cleanse

 

Arındır: Şampiyonunuzu etkileyen tüm engelleme ve sihirdar büyülerinin kötü etkilerini ortadan kaldırır ve gelen engelleme etkilerinin süresini 3 saniyeliğine %65 azaltır. (Seviye 2)

 

Exhaust

 

Bitkinlik: Rakip şampiyonu bitkin düşürerek 2,5 saniyeliğine hareket hızı ile saldırı hızını %30; zırh ve büyü direncini de 10 azaltır ve bu süre boyunca hedefin verdiği hasarı %40 azaltır. (Seviye 12)

 

Flash

 

Sıçra: Şampiyonunuzun fare imlecinin olduğu tarafa doğru kısa bir mesafede ışınlanmasını sağlar. (Seviye 12)

 

Ghost

 

Hayalet: Şampiyonunuz 10 saniye boyunca tüm birimlerin içinden geçebilir ve hareket hızı %27 artar. (Seviye 1)

 

Heal

 

Şifa: Şampiyonunuzun can değerini 75 ve üzeri bir miktarda yeniler. (Seviye 1)

 

Ignite

 

Tutuştur: Rakip şampiyona 50 ve üzeri bir değerde gerçek hasar verir. Tutuştur aynı zamanda iyileştirme etkisini %50 oranında azaltır. (Seviye 7)

 

Revive

 

Dirilt: Şampiyonunuzu ölümünden sonra başlangıç platformunda diriltebilirsiniz ve üzerine %125 hareket hızı kazanırsınız. (Seviye 1)

 

Smite

 

Çarp: Rakip minyona veya canavara seviyenize bağlı olarak 460 ve gerçek hasar verir.  (Seviye 1) (Yalnızca “Sihirdar Vadisi”, “Uğursuz Koruluk”, “Kristal Kayalık” haritalarında)

 

Teleport

 

Işınlan: Tıklandıktan 3,5 saniye sonra şampiyonu dost bir kuleye, minyona veya toteme ışınlar. (Yalnızca “Sihirdar Vadisi”, “Uğursuz Koruluk” haritalarında)

 

Garrison

 

Garnizon: Bu büyüyü kendi kulenize yaparsanız 8 saniye boyunca kule büyük ölçüde yenilenme gösterir. Büyüyü rakip takımın kulesine uygularsanız da 8 saniye boyunca o kule size ve takım arkadaşlarınıza %80 daha az hasar verir. (Yalnızca “Kristal Kayalık” haritasında)

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir