League of Legends League of Legends Haberleri

SK Gaming, franchise sistemine geçecek EU LCS’e başvuracak

League of Legends sahnesine geri dönen SK Gaming, 2019 yılında franchising sistemine geçecek EU LCS’e başvuru yapmaya hazırlanıyor. 

Riot Games tarafından düzenlenen, Almanya, Avusturya ve İsviçre’yi kapsayan Premier Tour’a katılacak olan takım, Alman oyunculardan oluşan bir kadro kurmuştu. European Masters programının bir parçası olan turnuvada SK ile birlikte Unicorns of Love ve Mousesports ta bulunuyor. Hatırlayacağınız üzere Challenger Series’i kaldıran Riot Games bunun yerine European Masters’ı düzenlemişti.

Söylentilere göre SK’nın bu hamlesinin altında farklı planlar da yer alıyor. Deutsche Telekom ile partnerlik imzalayan organizasyon Alman dergisi SPONSORs’un iddiasına göre EU LCS franchise’ına başvurma planı bulunuyor.

Hali hazırda EU LCS franchise’ı için başvurular devam ediyor. LCS’in en eski takımlarından birisi olan SK, 2016 yılında G2 Esports’a elenerek lige veda etmişti. Ondan önce Dünya Şampiyonası’na katılmışlığı da bulunan ekibin Deutsche Telekom’dan altı haneli bir yatırım aldığı söyleniyor. Fakat bu rakamın 13 milyon Euro olan franchise ücretinin yanına yaklaşamayacağını da söylemek gerekiyor.

Takımın kadrosu şu şekilde:

  • Üst koridor: Scarface
  • Orman: Phrenic
  • Orta koridor: SozPurefect
  • Alt koridor: Keduii
  • Destek: Doss

Kadroda Scarface ve SozPurefect’i ligimizden de tanıyoruz. SK Gaming’in League of Legends sahnesine dönüşü nostaljik bir hava yaratsa da organizasyonun oyuncularına paralarını ödememesi ve gaming house şartlarının kötü olduğu iddiaları yüzünden büyük bir kesimden tepki de çekiyor. Dedikoduların doğru olup olmadığını ise hep beraber bekleyip göreceğiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir