League of Legends League of Legends Haberleri

SK Gaming Selfie, Smm, Sheepy ve Veritas’la ilgileniyor

VPEsports’un haberine göre LEC’in yeni katılımcısı SK Gaming, Selfie, Smm, Sheepy ve Veritas’la görüşüyor.

Bu sene transfer dönemi adeta bir kargaşa içinde geçiyor. Birçok oyuncunun sözleşmesinin sona ermesi ve yeni takımların katılımıyla transfer anlaşmaları da bir hayli karışık bir hal aldı. Yeni sistemle takımların hem as kadroya hem de akademi kadrolarına transferler yapmaları gerekiyor. Bu yüzden de ağır bir çalışma mevcut. LEC’in yeni ekiplerinden SK Gaming kadrosu için orta koridora Selfie, nişancı pozisyonuna Veritas, ormana Smm ve koç pozisyonuna da Sheepy’yi düşünüyor. Selfie’nin ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğu uzun süredir biliyoruz. Kariyerinde Avrupa ve Kuzey Amerika’da birçok ekipte mücadele eden oyuncu bir türlü istikrarlı bir performans sergileyemedi. Yeteneklerini profesyonel arenada sergilemekte güçlük çeken oyuncunun gün geçtikçe artan tecrübesi onu sahneye de alıştırıyor. Bu yüzden takımların orta koridor için oyuncuyu tercih etmesi bekleniyor.

Damwon Gaming’den ayrılan Veritas daha önce Unicorns of Love ile bir Avrupa tecrübesi yaşamıştı. Yurtdışına alışkın olan oyuncu Okyanusya ve Kuzey Amerika’da da mücadele etti. Son iki senedir ülkesinde oynayan oyuncu 1. ligde oynamayı başaramadı. Veritas kendine LCK seviyesinde bir takım bulamamış olacak ki tekrardan Avrupa’ya dönme kararı aldı.

Smm ise bölgesinin gelecek vadeden oyuncularından. 18 yaşındaki ormancı 2 sene boyunca İspanya Ligi’nde boy gösterdi. Burada katıldığı turnuvaların neredeyse hepsini kazanmayı başaran oyuncu oynadığı takımların da kilit rollerini üstlendi. Ligden düşme olmadığı için SK Gaming’in Smm’le anlaşıp geleceğe yatırım yapması bekleniyor.

Takım koç pozisyonuna da 2013’ten bu yana Unicorns of Love’ın koçluğunu yapan Sheepy ile ilgileniyor. Uzun süredir Avrupa’da koçluk yapan isim bir hayli deneyimli. SK Gaming’in bu transferleri ypmasının ardından diğer takımlara göre biraz daha güçsüz bir kadrosu olacağı düşünülüyor. Lig başladığında bu düşüncelerin doğru olup olmadığını göreceğiz.

1 Comment

  • mehmet 24 Kasım 2018

    SK bu transferlerle dibe oynayacağını gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir