League of Legends League of Legends Haberleri

SK Telecom T1, Duke ve Bengi ile yollarını ayırdı

Sezon arası çılgınlığı LCK’de de tüm hızıyla devam ediyor. Worlds 2016 Şampiyonu olan SK Telecom T1, üst koridor oyuncusu Duke ve uzun bir süredir takımda bulunan Bengi ile yollarını ayırdı. Takım Faker, Bang, Wolf, Blank ve koç Kkoma ile ise sözleşme yeniledi.

League of Legends’ın gelmiş geçmiş en başarılı takımı olarak gösterilen SK Telecom T1, sezon arasında büyük hamleler yapacakmış gibi gözüküyor. Worlds 2016’da nispeten kötü geçirdiği bir sezondan sonra yine de şampiyon olmayı başaran takım, en zayıf halkaları olarak gösterilen Duke ve Bengi ile yollarını ayırdı. Sezon ortasında birçok takım arayan oyuncu bulunurken, takımın yeni üst koridor oyuncunun kim olacağı merak ediliyor.

2013 yılındaki şampiyon kadroda bulunan Bengi ve takımın en kötü oyuncusu olarak gösterilen Duke ile yollarını ayıran takım, öte yandan Blank, Faker, Bang, Wolf ve koç Kkoma ile sözleşme yeniledi. Starcraft 2 takımını kapatan SKT’nin Faker’a büyük paralar önerdiği de dedikodular arasında. Takımın üst koridor için ise şu anda dünya yıldızı olarak gösterilebilecek iki seçeneği bulunuyor: Ssumday ve Smeb. Geçtiğimiz gün KT’den ayrıldığını duyuran Ssumday’in SKT’ye daha yakın olduğu söylenirken, Smeb’in ise KT’ye yakın olduğu belirtiliyor. Öte yandan ormancı pozisyonu için takımın Peanut ile ilgilendiği de konuşuluyor.

Dedikodulardan sadece birisi gerçekleşse bile SK Telecom T1’ın 2017 sezonunda çok daha güçlü olacağını söylememiz mümkün.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir