League of Legends League of Legends Haberleri

SK Telecom T1 Yükselme Ligi takımı Ever’a yenildi

Kore’de düzenlenen Kespa Cup’ın yarı finalinde ESC Ever ile karşılaşan SK Telecom T1, seriyi 2-0 kaybederek tarihindeki ikinci seri yenilgisini aldı. Takımın ilk yenilgisi ise Mayıs ayında düzenlenen Mid-Season Invitational turnuvası finalinde EDG’ye karşıydı.

Kore takımlarının katıldığı Kespa Cup’ta yarı finalde Ever ile eşleşen SKT’nin seriyi rahat bir şekilde alması bekleniyordu. İlk maçta orta koridor oyuncusu olarak Scout’ı tercih eden takım, bu tercihin faydalarını göremedi. Serinin ilk maçında double-ap kompozisyonu ile sahaya çıkan Ever’da Lissandra-Ryze ikilisi harika bir oyun çıkardı. Double-tp metasını çok iyi kullanan Ever, challenger takımı olmasına rağmen Dünya Şampiyonu olan SKT’ye karşı dominant bir maç çıkardı. Özellikle de Ever’ın destek oyuncusu olan Key’in harika Bard oyunu, takımın maçı kazanmasını garantiledi diyebiliriz. Double-tp’yi çok iyi kullanan ve haritanın farklı yerlerinde aktif oyunlar sergileyen Ever, agresif olmalarına rağmen ne zaman geride durmaları gerektiğini bilen bir takım görüntüsü çizdi.

Serinin ikinci karşılaşmasında ise SK Telecom T1, Scout yerine Faker ile başlayarak seriyi daha da ciddiye aldıklarını gösterdi. İlk maçta Athena’nın harika Lissandra oyununu gören Faker, bu şampiyonu seçerken takımın bir başka yıldızı olan Marin ise Rumble seçiminde bulundu. Bang’in favori şampiyonu olan Kalista’yı da oynadığı göz önüne alındığında SKT’nin maçı rahatlıkla kazanacağı çıkarımını yapanların sayısı bir hayli fazlaydı. Üst koridorda Lulu’yu öldürdükten sonra orta koridor kulesi almaya çalışan Ever’ı haritadan silen SKT, baronu da alarak haritadaki baskınlığını iyice hissettirdi. Fakat Ever, oldukça akıllı oynayarak maçın hemen bitmesini engelledi. Özellikle de Key’in bu maçta da seçtiği Bard oyunları, Ever’ın geri dönüşündeki en önemli etkendi. 3 inhibitör ve 1 Nexus kulesi almasına rağmen maçı tamamlayamayan SKT, geri çekilerek inhibitörlerin doğmasını bekledi. Ardından seçimini alt koridordaki inhibitörden yana kullanan takım, inhibitör almasına rağmen geri çekilmek zorunda kaldı. Bu noktada oyunun artık “oyun sonu” dediğimiz safhada olduğunu, Ever’ın ise SKT’nin kompozisyonundan çok daha güçlü bir oyun sonu kompozisyonuna sahip olduğunu belirtelim. SKT’nin tarafındaki mavi güçlendirmenin bulunduğu yerde Faker ve Bang’i yakalayan Bard ultisi, Ever’ın geri dönüşünün habercisiydi. Bard ultisi+Bard Q+Reksai W+GP fıçısı kombosu ile bu SK Telecom T1’ın taşıyıcıları olan Faker ve Bang’i anında öldürmeyi başaran Ever, orta koridordan kuleleri alarak Nexus’u öldürmeyi başardı ve seriyi 2-0 kazanarak Kespa Cup’ta finale yükseldi.

SKT’nin Ever’a yenilmiş olması, bu sene League of Legends sahnesinde gerçekleşen en büyük sürprizdi diyebiliriz. Ever’ın challenger takımı olması bir yana, SKT’nin daha birkaç hafta önce Dünya Şampiyonu olması, ve Ever’ın 2. maçta bu kadroyu yenmiş olması, yetenekli takım için büyük bir galibiyet.

Kespa Cup’ın finali 14 Kasım tarihinde (yarın) oynanacak. Finale çıkan diğer bir takım ise CJ Entus’tu. Yarı finalde rakibi KT Rolster’ı 1-0 geriden gelerek 2-1 yenmeyi başaran takım, finalde ESC Ever ile karşılaşacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir