League of Legends League of Legends Haberleri

SKT T1 ligin dibine demir attı

LCK’de üçüncü hafta heyecanı ROX Tigers – KT Rolster ve SKT – Afreeca Freecs maçları ile sona erdi. SKT üst üste beşinci kez yenilerek ligin son sırasına geriledi.

3. haftanın 5. günü ROX Tiger – KT Rolster serisi ile başladı. Mata’nın destek rolünde Ornn tercihinin ön plana çıktığı maçı Smeb’in 5-1-8’lik Gankplank performansı eşliğinde KT kazandı. KT’nin dominant performansı ROX Tigers’ın skor hanesinde üçün üstüne çıkmasını engelledi. Lava’nın ellerindeki Zoe ise ROX adına mağlubiyete engel olamadı. İkinci maçta nispeten denge vardı. 32 dakikalık mücadelenin sonunda ROX Tigers durumu eşitlemeyi başardı ve seriyi son maça götürdü. Son maçta ise Smeb tekrar sahneye çıktı. Üst koridorda alınan skorlarla kilidi açılan maçı bitirmesi ise 4-0-3’lük Tristana performansı ile yıldızlaşan Deft’e kaldı. Bu skorla KT Rolster 4-1 ile 3.lüğe yükselirken ROX Tiger 2-3 ile 6. sıraya geriledi.

Günün ve haftanın son karşılaşması ise devrik şampiyon SKT T1 ile orta sıraların ekibi Afreecan Freecs arasındaydı. League of Legends sahnesinin en tepesinden serbest düşüşünü hızla sürdüren SKT, AF’ye de 2-0 kaybederek ligin dibini boyladı. 42 dakika süren ilk maçta 0-1-9’luk Jarvan performansı ile tüm oyunu domine eden ormancısı Spirit önderliğinde AF durumu 1-0 yaptı. İkinci maçta ise işler SKT adına daha kötü gitti. Yalnızca Faker’ın ellerindeki Azir sayesinde 2 skor alabilen SKT, AF nişancısının 6-0’lık oyununa karşı koyamadı ve seriyi kaybederek LCK’in son sırasına geriledi. Üst üste 5. maçını kaybeden SKT T1’de Blank’in Jax oynadığı maçın 39. dakikasında rakip şampiyonlara yalnızca 619 hasar vurduğunu da not düşelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir