League of Legends

Soaz ve Amazing Origen’den ayrıldı

EU LCS’in en olaylı takımlarından Origen’de Soaz ve Amazing takımdan ayrıldı. Organizasyonun resmi sitesinden yapılan açıklama ile duyurulan bu ayrılıktan sonra Origen, tüm pozisyonlar için deneme sürecinin başladığını da belirtti.

Kısa bir sürede başarı hikayesinden hayal kırıklığı durumuna düşen Origen’de yaprak dökümü devam ediyor. Hybrid’in takımdan ayrıldığını açıklamasından sonra takımın kuruluşundan itibaren oynayan Soaz ve Amazing de Origen’den ayrılma kararı aldı. Resmi olarak şu an OG’de sadece PowerOfEvil bulunurken, takım tüm pozisyonlar için deneme sürecinin başladığını belirtti. Denenecek oyuncular arasında geçtiğimiz mevsim sonunda takımla karşılaşmalara çıkan Toaster da bulunuyor.

League of Legends dünyasının efsaneleşmiş isimlerinden olan ve koçlarla çalışamama özelliği ile son zamanlarda tanınan Soaz, Fnatic ile kariyerinin zirvesini yaşamıştı. Uzun bir süre Fnatic’te oynayan oyuncu xPeke ve Cyanide ile birlikte FNC’den ayrılmış ve Origen’i kurmuştu. Sürpriz oyunları ile şaşırtan ve iyi bir koridor oyuncusu olan Soaz, son zamanlarda performans düşüklüğü yüzünden oldukça eleştiriliyordu. 2015 Dünya Şampiyonası’nda yıldız bir performans ortaya koyan ve Yarı Final’e kadar yükselen Origen’in en önemli oyuncularından olarak gösterilen Soaz’in bir sonraki durağı henüz belli değil.

Copenhagen Wolves ve Team SoloMid gibi takımlarda da oynayan Amazing ise geçtiğimiz mevsim ayakta kalan tek isimdi. Ormana hakimiyeti ile tanınan ve erken baskınları çok seven Amazing de Soaz ile birlikte Origen’in kuruluşundan beri takımda bulunuyordu. Hayal kırıklığı ile geçen 2016 Bahar Mevsimi’nden sonra bile pozitifliğini bozmayan ve sürekli olarak olumlu yorumlar paylaşan Amazing’in ve takımın “kötü adamı” Soaz’in koç LeDuck’ın geri dönmesinden sonra takımdan ayrılması ise soru işaretlerine sebep oldu.

İkilinin nereye gideceği hakkında bir bilgi bulunmasa da, Soaz ve Amazing’in bir takıma beraber transfer olmaları da oldukça olası. Fnatic ve Immortals ilk akla gelen takımlar olsa da tüm bunların birer dedikodudan ibaret olduğunu belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.