League of Legends

Splyce, Team Roccat’ı geçerek EU LCS mevsim yarı finaline yükseldi

Avrupa LCS’te mevsim finalleri heyecanı başladı. Finallerin ilk maçında Team Roccat’ı 3-0 ile rahat şekilde geçen Splyce, yarı final biletinin sahibi oldu.

EU LCS’te 9 haftalık maraton geçen hafta oynanan maçlar ile sona ermişti. Bugün ise Bahar Mevsimi’ni 3. sırada bitiren Splyce ile 6. sıranın sahibi Team Roccat, kozlarını mevsim yarı finali için paylaştı. Kapağı zar zor finallere atan Roccat ile ligin en az skor veren takımı Splyce arasındaki mücadelenin büyük bir çekişmeye sahne olmayacağı herkesin tahminiydi, öyle de oldu.

İlk maçta Kassadin ve Caitlyn seçimleriyle geç oyunu hedeflediğini belli eden Splyce, Roccat karşısında resital yaptı. Orta koridor Nisqy’nin 12/0/2, nişancı Kobbe’nin 4/0/8 KDA ile oynadığı maçta Splyce, 37 dakika sonunda mücadeleye noktayı koydu. Roccat tarafında ise çabalamasına rağmen takımına katkı sağlamayı başaramayan ormancı Memento ön plandaydı.

Önceki mücadelenin verdiği özgüven ile ikinci karşılaşmaya daha rahat çıkan Splyce ekibi Camille, Zac, Orianna, Jhin, Morgana kompozisyonunu tercih etti. Artık skor vermek istemeyen Roccat cephesinde ise Shen, Sejuani, Ryze, Caitlyn, Thresh beşlisi vadiye indi. Ama işler yine Splyce’ın istediği gibiydi. Alamet, Ejder, Baron ne varsa hanesine yazdırmayı başaran güçlü ekip, 13 skor aldığı oyunda rakibine yalnızca 2 skor verdi. 29. dakikada yapılan takım savaşı ile beraber de çanlar umudunu son maça bırakan Team Roccat için çalmaya başladı.

Serinin son maçında takımlar arasındaki kalite farkı iyiden iyiye ortaya çıktı. Elinden geleni yapmasına ve oyun satan Baron kararına kadar yüksek konsantrasyon ile oynamasına rağmen Team Roccat, mağlubiyete mâni olamadı. İlk karşılaşmada olduğu gibi bu mücadelede de zaman zaman küçük üstünlükler yakalayan Alman ekibi, bireysel mekanik yetersizlikler ve takım savaşlarındaki koordinasyonsuzluk sebebiyle maçı rakibine vermiş oldu. Odoamne’nin 7-1-4’lük Camille performansıyla öne çıktığı serinin son maçında 33 dakika sonunda “Zafer’!” sesi duyuldu.

Bu skorla beraber Splyce’ın yarı finalde G2 Esports ile karşılaşacağı kesinleşti. Haftaya oynanacak karşılaşmanın bir diğer anlamı ise yıllardır EU LCS sahnesinde final göremeden elenen Jankos ya da Odoamne’nin bu sefer final sahnesinde bulunacak olması.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.