League of Legends

Steelback için Odyssey Gaming söylentileri başladı

Rekkles’ın dönüşüyle Fnatic’teki koltuğunu kaptıran Pierre “Steelback” Medjaldi, the Daily Dot’un haberine göre önümüzdeki sezon Kuzey Amerika Challenger’da mücadele edecek Odyssey Gaming forması giyecek.

Daha önce TuringB olarak bilinen Odyssey Gaming, ABD’de bir ecza devi olan CEO Martin Shkreli tarafından kurulmuş bir takım.  Mayıs ayının başlarında kurulacağı söylentileri dolanmaya başlayan ekip, Kuzey Amerika Challenger Serisi Yaz Mevsimi’nde mücadele edebilmek için Riot Games’e başvurusunu yaptı. Başvuruda yer alan takım kadrosunda Steelback’in yer aldığı belirtilirken, tecrübeli nişancı dışında takımın daha önce Zachary “Nien” Malhas ile Ritchie “Intense” Ngo gibi oyuncularla da görüşmeler yaptığı söylenmişti. Yine de Nien, LCS’te mücadele edebilmek için Team 8 formasını tercih ederken, Intense ise Steelback gelene kadar Odyssey Gaming’de maçlara çıkacak.

Pierre “Steelback” Medjaldi, bu ayın ilk günlerinde Rekkles’ın Fnatic’e dönüşü kesinleştikten sonra takımı ile yollarını ayırmıştı. Yine de ayın ilk haftası başlayan Mid-Season Invitational‘da son anda yarı finale yükselmeyi başaran takımıyla, turnuvanın favorisi olarak gösterilen SKT T1 karşısında çıktıkları yarı final maçında gösterdiği performans ile alkışı hak etmiş ve birçok kesim tarafından gönüllerin şampiyonu olarak değerlendirilmişti.

Hâli hazırda Steelback’in Odyssey Gaming yolculuğu dedikodu safhasından öteye geçmemiş olmasına rağmen, transfere kesin gözüyle bakıldığını söyleyelim. Daha önce büyük liglerde ve uluslararası turnuvalarda mücadele etme şansı bulan Medjaldi’nin önünde, Challenger Serisi’nde mücadele edecek takımını LCS’e çıkarmak gibi çok büyük bir görev bulunuyor. Bu yepyeni sunucuda, farklı rakiplerle mücadele edecek olan Steelback’in nasıl bir performans sergileyeceğini ise zaman gösterecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.