League of Legends

Suikastçı eşyaları için yeni değişiklikler yolda

Riot Games forumlarından elde edilen bilgiye göre, suikastçı eşyaları için yeni değişiklikler kapıda. İlgili değişikliklerin bir numaralı etki alanında ise suikastçılar ve nişancılar bulunuyor.

Geçtiğimiz bir sezon içerisinde gelen değişikliklerle beraber birçok suikastçı eşyası dönüşüme uğradı veyahut dengelendi. Bazı eşyalar Vadi’deki miadını doldurup tozlu arşivlere çekilirken birçok yeni eşya da Vadi’ye indi. Ancak Riot’a göre hala suikastçı eşyalarında ve suikastçı eşyaların doğrudan ilgi alanı olan suikastçılar ile nişancılarda bir takım problemler bulunuyor. Riot Games forumlarındaki bilgiler ışığında, suikastçı eşyalarına yönelik bir dengeleme dalgasının yaklaştığını söylememiz mümkün.

Mahvolmuş Kralın Kılıcı, Kara Balta, Ölümün Dansı gibi birçok suikastçı eşyası geçtiğimiz sezondan bu yana değişikliğe uğradı. Bu değişiklik furyasında kritik vuruş eşyaları da aynı şekilde payına düşeni aldı ve bu eşyaların fiyatları yeniden belirlenerek bir dengelemeye gidildi. İşte sorun da tam burada başlamakta. Başta nişancılar olmak üzere birçok suikastçı eşyalarının efektifliğinden ziyade kritik eşyalara yöneliyor ve suikastçı eşyalarını tabir-i caizse gölgede bırakıyorlar. Riot Games de bu probleme el atarak bunu dengeleme niyetinde.

Daha fazla hasar, daha az hız

Planlanan değişikliklerde gözümüze ilk takılan, hasarın arttırılmasına karşın hız unsurunun azaltılması konusunda. Youmu’nun Hayalet Kılıcı hareket hızı veren tek eşya konumuna getirilirken hareket hızına ihtiyaç duyan AD şampiyonlarının başvuracağı tek eşya olma özelliğini taşıyacak. Tabi eşyanın AD değerlerinde de ufak oynama yapılacağı bilgisini de aktaralım. Anlık hasar veren Dişli Kama ve Av Kaması eşyalarında da bir takım değişiklikler yolda. Bu iki eşyada güçlendirmeye gidilerek, büyük minyon, destansı canavar veya şampiyon katledilmesinin ardından ilk normal saldırı veya yetenek kullanımın 50 ekstra hasar vermesi planlanıyor. Eşyaların çatışma dışındaki hareket hızı pasifi ise devam edecek.

Draktharr’ın Gece Kılıcı

Popülerliği yavaş yavaş artmasına karşın hala istenilen seviyede kullanılmayan Draktharr’ın Gece Kılıcı’nda da büyük değişiklikler yaşanıyor. Eşyanın Görünmez Avcı pasifi değiştirilerek artık rakip şampiyonlar tarafından en az bir saniyelik görünmemezlik durumu ortadan kaldırılıyor. Bu değişiklikle eşyaya olan ilginin artması planlanırken dengelemeler sadece bu özellikle sınırlı kalmıyor. Draktharr’ın Gece Kılıcı’nın gördüğü ilgi konusunda bir hayli sitemkar olan Riot, eşyanın suikastçılar ve hatta nişancılar tarafından ilk eşya olması için eşyaya bekleme süresinde azalma getiriyor. Aynı zamanda vurduğunuz rakip şampiyon, Trundle’ın yaptığı yavaşlatma etkisi gibi yavaşlayacak. Daha fazla hasar, yavaşlatma ve bekleme süresinde azalma güçlendirmeleriyle beraber eşyanın popülerliğinin artacağını söylesek yanılmış olmayız.

Kara Balta

Değişikliklerin son odak noktasında ise Kara Balta var. Kara Balta’ya getirilen değişikliğin hayata geçirilmesinin ardından, Yama Notları’nda AD şampiyonların artık daha az nerf yediklerini görebiliriz. Kara Balta’nın pasifine dahili olarak bekleme süresinde azalma getirilirken bu bekleme süresinde azalmanın 0.5 saniye boyunca yük biriktirmesi düşünülüyor. Bu değişikliğin Graves, Kha’Zix ve Miss Fortune gibi anlık hasarı yüksek olan şampiyonlar için biçilmiş kaftan olacağı neredeyse kesin gibi. Darius ve Riven gibi eşya sıralamasında ilk ya da ikinci olarak alınacağı şampiyonlara ise çok fazla olumsuz etki yapacağı tahmin edilmiyor.

İlgili değişiklerin PBE’de denenmesini ardından 7.14 yamasıyla Vadi’ye inmesi yüksek ihtimal dahilinde.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.