League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özel: Süper takım Supermassive’in kadrosu belli oldu

Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin en yeni takımı olan Supermassive Gaming’in kadrosu belli oldu.

Türkiye Ligi sezon arasında transfer dedikoduları ile kaynıyordu. Ligin başlamasına iki haftadan az bir süre kala takımların kadroları da artık yavaştan belli olmaya başladı. Beşiktaş e-Spor Kulübü’nün ligdeki yerini satın alan Supermassive, Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin yeni “süper takımı” olarak gösteriliyor ve önümüzdeki sezon ciddi şekilde ses getirecek gibi görünüyor.

[Supermassive’in resmi kadrosu açıklandı]

Beşiktaş’ın da üst koridor oyuncusu olan Thaldrin, yeni takımın üst koridor pozisyonunda görev alacakken, HWA takımından tanıdığımız başarılı ormancı Stomaged ise takımın orman pozisyonunu üstlenecek. Geçtiğimiz günlerde Dark Passage’dan ayrılan ve ligin en iyi oyuncusu olarak gösterilen Naru, takımın orta koridor oyuncusu olacak. Destek rolü ise Beşiktaş’ta harikalar yaratan, pozisyonundaki en iyi oyuncu olan Dumbledoge‘a emanet.

Daha önce yine 5Mid Özel imzasıyla sunduğumuz haberimizde eksik olarak belirtilen nişancı pozisyonuna, takıma yakın kaynaklarımızdan öğrendiğimize göre İspanyol Challenger oyuncusu Lado (DarkSide) getirildi. Avrupa sunucusunda Challenger’da şu anda 23. sırada bulunan nişancı, sunucunun en yetenekli oyuncularından birisi olarak gösteriliyor. Özellikle Kalista ve Lucian ile çok iyi oynayan Lado, takım aradığını 9 Aralık 2015 tarihinde duyurmuştu. Hali hazırda Supermassive takımının Lado ile alıştırma maçlarına çıktığı biliniyor. Oyuncunun Twitter’dan Lolespor, Lethillion, Dumbledoge ve Naru’yu takip etmesi de bu transferin olasılığını güçlendiriyor.

Son gelişmeler ışığında daha önce yüzde 99 olarak nitelendirebileceğimiz yeni süper takımın, Supermassive’in kurulduğunu ve önümüzdeki sezon Beşiktaş’ın yerine Türkiye Şampiyonluk Ligi’ndeki yerini alacağını duyurabiliriz. Yeni takıma öncelikle ligde, daha sonra da uluslararası arenada başarılar diliyoruz.

Güncelleme: Takımın nişancı seçimini Lado olarak duyurduk fakat bu transferin resmi bir şekilde gerçekleşmediğini aktaralım. Oyuncu henüz bir takıma imza atmamış olsa da, Twitter üzerinden Türkiye’de Beşiktaş’tan teklif aldığını, deneme maçlarına çıktığını ve teklifi değerlendirdiğini açıkladı. Bununla birlikte Dark Passage’ın koçu Salih Kızıldağ, ask.fm hesabından Lado yerine başka bir oyuncunun alınmaya çalışıldığını belirtti. Yeni takım için resmi açıklamanın yarın yapılmasını bekliyoruz.

Gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir