League of Legends League of Legends Haberleri

Supermassive’in yeni koçu Hatcy oldu

Ligin yıldızlar karması olarak kabul edilen ekibi Supermassive’in yeni takım koçu Adrian “Hatchy” Widera oldu.

Yeni sezonun başlamasıyla beraber Şampiyonluk Ligi’nde nasıl bir performans sergileyeceği en merak edilen takımların başında şüphesiz Supermassive geliyordu. Bireysel anlamda güçlü oyunculardan oluşan kadro şampiyonluk adaylarının başında bulunuyordu. Sezon öncesi yapılan tahminler bu yönde olsa da takım lige beklenen şekilde bir başlangıç yapamadı. Bu nedenle de iki haftasını geride bıraktığımız Şampiyonluk Ligi’nde en çok konuşulan konulardan birisi Supermassive’in takım performansı oldu. İlk haftaya Beşiktaş yenilgisiyle başlayan ekip, ikinci günde Çilekler karşısında galip gelmeyi başarmış, ikinci hafta ise NumberOne’ı yenmeyi başarırken Dark Passasge’a boyun eğmek zorunda kalmıştı. Özellikle ligin geleceğini etkileyen iki önemli maç olan Beşiktaş ve Dark Passage’a karşı zayıf performans göstermesi sonucu takıma çok fazla eleştiri yapılmıştı.

Supermassive bu duruma çözüm olarak attığı ilk adım ise takımın koçunu değiştirmek gibi görünüyor. Takımın bu süreç boyunca koçluğunu yine ligimizin tanınmış isimlerinden FabFabulous üstlenirken göreve getirilen yeni isim ise daha önce 3sUP ve Low Priority takımlarında çalışan Hatchy oldu. Supermassive’e katılmaktan dolayı mutlu olduğunu ve oyuncuları yakından tanıdığını belirten Hatchy Fab’ın takım için önemli bir isim olduğunu, koç olarak da potansiyeli olduğunu dile getirdi. Açıklamasındaki en önemli kısım ise Thaldrin ve FabFabulous ile alakalı oldu. Kore’de takımların sık sık yapığı rotasyonlardan bahseden Hatchy, Thaldrin ve Fab’ı muhtemelen rotasyon içerisinde görebileceğimizin sinyallerini verdi. Bu da FabFabulous’un koçluk görevinden tekrar oyunculuğa geçtiğinin bir göstergesi oldu.

Takım içerisindeki problemi gidermek adına ilk adımı Hatchy ile anlaşarak atan Supermassive’in önümüzdeki haftalarda neler yapacağı büyük bir merak konusu. Takım şu an ligde 2 galibiyet ve 2 mağlubiyet ile üçüncü sırada bulunuyor. Lig daha fazla ilerlemeden takım içi uyumu yakalayıp performansını arttırması kilit nokta gibi gözüküyor. Aksi halde haftalar ilerledikçe Supermassive takımını pek de iyi günler beklemiyor diyebiliriz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir