League of Legends League of Legends Haberleri

Tahm Kench ve Braum 8.8 yamasında büyük dengelemeler alıyor

Son dönemde profesyonel arenadaki tank destek metasının en önemli iki temsilcisi Tahm Kench ve Braum, 8.8 yamasından kötü yönde etkilenecek. 

Çıktıkları günden beri belirli aralıklarla profesyonel destek oyuncuların ellerinde gördüğümüz şampiyonlar, 8.8 yamasıyla gelecek değişikliklerden sonra eski popülaritelerini kaybedebilir. Özellikle MSI turnuvasının da 8.8 yamasıyla oynanacağını düşündüğümüzde takımların dengeleri önemsememek, farklı tank desteklere yönelmek ya da agresif/işlevsel destekler seçmek arasından hangisini tercih edeceği merak konusu.

Braum’a gelen dengelemeler şampiyonun erken oyundaki gücünü hedef alıyor. Braum’un W yeteneği şu anda ilk seviyede 17.5 zırh ve büyü direnci sağlıyor. Dengelemenin ardından bu sayı 10’a düşecek. Şampiyonun seviye başına artan zırh değeri ise 0.5 azalıyor. PBE yamasında Braum’un E yeteneğine gelmesi beklenen potansiyel dengelemeyi de düşününce şampiyonun erken oyundaki tanklığının ciddi derecede azaldığını söyleyebiliriz.

Tahm Kench ise özellikle düşük liglerdeki oyuncuların elinde potansiyelini gösteremeyen bir şampiyon. Espor arenasının en çok tercih edilen desteklerinden biri konumundaki Tahm Kench, Braum’a oranla daha büyük bir dengeleme alacak. Tahm Kench’in dost bir şampiyonu mideye indirmesinden sonra aldığı hareket hızı bonusu, eğer bir rakip şampiyona doğru yönlendiyse etkisini göstermeyecek. Dolayısıyla Tahm Kench’in kalabalıkların arasından nişancısını kurtarıp kaçma anındaki hızı düşürülmüş oldu. Bir diğer dengeleme de şampiyonun E yeteneği pasifine geldi. Aldığı hasarın bir kısmını zaman içinde soğuran Tahm Kench, artık her yetenek seviyesinde %10 daha az can dolduracak. Braum ile kıyaslandığında bu dengelemenin şampiyonu oyunun tüm safhalarında etkileyeceğini söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir