League of Legends League of Legends Haberleri

Taikki, Victorious Ace’ten ayrıldı

Yükselme Ligi’nde üst sıralardaki yarıştan son haftalarda düşen Victorious Ace, ormancısı Taikki ile yollarını ayırdı. Ekibin yeni ormancısı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Şu anda iki galibiyet altı mağlubiyetle 5. sırada bulunan Victorious Ace, bu haftaki kayıpları ile mevsim finalleri şansını zora soktu. Battlegrounds’tan FMF e-Sports olarak çıkan, sonrasında ise adını Victorious Ace olarak değiştiren ekip, yaptığı iddialı transferler ile adından söz ettirmişti. Atom-Taikki-Avenuee üçlüsünün yanına Sketch-Corpse ikilisini ekleyen takım, kağıt üzerinde iyi bir kadro kurdu. Bunun meyvelerini ilk haftalarda alan VA, mevsimin başındaki zaferleri ile iki hafta için üst sıralarda bulunsa da ne yazık ki istikrarı koruyamadı.

Yapılan kadro değişiklikleri de elbette sinerjiye büyük etki ediyor. Geçtiğimiz hafta üst koridora Brolia, orta koridora ise Pepinero’yu transfer eden VA, son değişikliğini ise orman rolünde gerçekleştirecek. Ormandaki yeni isim ile takım, mevsim başındaki kadrosundan sadece alt koridor ikilisini kadroda tutmuş olacak. Brolia nispeten Atom’a göre tecrübesiz bir oyuncu olsa da Pepinero’nun Avenuee’dan sonra büyük bir seviye atlama olduğundan bahsetmek gerekiyor.

Taikki’nin ne kadar etkili bir ormancı olduğu herkes tarafından biliniyor. Fakat belirli yasaklamalar ile oyuncunun aktifliği rakipler tarafından basit bir şekilde baskılanabiliyor. Agresif ve rakip ormana baskına gitmeyi seven tarzı ile VA’nın erken oyundaki proaktifliğinde büyük bir rol oynayan Taikki’nin yeri kim ile doldurulursa doldurulsun VA’nın playoff şansı çok zorda.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir