League of Legends League of Legends Haberleri

Taiwan Excellence Gaming Cup 2016 Şampiyonu SuperMassive oldu

Ülkemizde düzenlenen en büyük eSpor etkinliklerinden birisi olan Taiwan Excellence Gaming Cup’ın League of Legends Finali’nde HWA’yı 3-1’lik skor ile geçen SuperMassive, şampiyon olmayı başardı. FabFabulous’un yıldızlaştığı seride HWA takımı da yeni kurulmasına rağmen 2017 Kış Mevsimi için hayranlarına umut verdi.

ESL’in Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Konseyi ile birlikte düzenlediği Taiwan Excellence Gaming Cup League of Legends Finali bu yıl da oldukça heyecanlı geçti. İki takımda da kadro değişikliği bulunurken, neredeyse tüm oyuncularını gönderip Trix’in etrafına sıfırdan takım kuran HWA’nın oyunu özellikle merak ediliyordu. Bununla beraber sezon arasının flaş transferi olan Zeitnot’un da SuperMassive ile ilk maçında nasıl bir etki bırakacağı bilinmiyordu. Öte yandan organizasyonda teknik aksaklıklar olmasına rağmen League of Legends seyircileri çekişmeli ve keyifli bir karşılama imkanı izleme şansı yakaladı.

Oldukça heyecanlı ve sürprizlerle dolu bir şekilde başlayan serinin ilk maçında HWA’nın SuperMassive’i domine ettiğini gördük. SuperMassive’in kriptoniti olarak gösterilen Lissandra seçimi ile harika flank pozisyonları bulan HWA, Trix’in de yıldızlaştığı Lee Sin performansının da yardımıyla seride 1-0 öne geçmeyi başardı. Baktığımızda ikinci karşılaşma her iki takım için de hayal kırıklıkları ile doluydu. Ciddi bir şekilde öne geçen ve oyunu Baron’da fırlatan HWA’nın yaptığı hatanın aynısını yapan SUP da rakibine Baron etrafında karşılaşmayı altın tepside sundu. Buna rağmen SUP üssünde fazla duran ve bunun cezasını çeken HWA, karşılaşmayı kaybetti ve SUP seride 1-1 eşitliği sağladı. Üçüncü karşılaşmada SuperMassive’den çok daha temiz bir oyun izledik. Doğru bir takım kompozisyonu kurduktan sonra önde oynayarak rakibini hata yapmaya zorlayan takım, Baron güçlendirmesini aldıktan sonra maçı tamamladı ve 2-1 öne geçti. Serinin dördüncü ve son karşılaşması ise klasik bir SuperMassive maçı oldu. Ekko ile takımını taşıyan Fabfab’a Nidalee ile yardım eden Stomaged, takımın maçı büyük bir kar topuna çevirmesini sağladı ve karşılaşmayı tamamlayarak şampiyon oldu.

SUP takımı serinin ilk maçında takımın TBF’yi kaybetme nedenlerinden birisi olarak görülen Lissandra seçimine karşı bir kez daha ne kadar savunmasız olduğunu gösterdi. Zeitnot takımda sırıtmazken Fabfabulous seri boyunca SuperMassive’in en iyi oyuncusuydu. Öte yandan geçtiğimiz yıl ortalamanın üzerinde bir performans gösteren Trix ise bugün çok daha aktif ve etkili bir oyun ortaya koydu. Panky ve Cognac takımın ihtiyacı olan rolleri çok rahat bir şekilde yerine getirirken, yeni transferlerden Xico HWA’nın yıldızı olacağı sinyallerini verdi. Zaman geçtikçe ve takım sinerji kazandıkça, HWA’nın bu yıl daha iyi bir takım olacağına dair umutları arttırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir