League of Legends

Taiwan Excellence Gaming Cup Finali’nde SUP ve HWA karşı karşıya geliyor

Türkiye’de düzenlenen en büyük eSpor etkinliklerinden birisi olan Taiwan Excellence Gaming Cup’ın League of Legends ayağında Final mücadelesinde Supermassive ve HWA takımları karşı karşıya gelecek. Hearthstone ve League of Legends turnuvalarının toplam ödül havuzu ise 80 bin TL olarak açıklandı.

Ülkemizdeki eSpor’un gelişimine ciddi katkıda bulunan ve Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Konseyi ile ESL tarafından ortak bir şekilde organize edilen Taiwan Excellence Gaming Cup bu yıl da büyük bir heyecana sahne olacak. Ülkemizde profesyonel ligi bulunan League of Legends ile Hearthstone oyunlarının turnuvalarının düzenleneceği organizasyon ile 300 bin eSpor hayranına ulaşılması hedefleniyor. 80 bin TL’nin yanı sıra ödül olarak takımlar 1 haftalık Tayvan tatili de kazanacak.

Böyle büyük bir turnuvada sadece League of Legends’ın değil Hearthstone’un da yer alması sektör adına oldukça umut verici. Sadece bilgisayardan değil mobil cihazlardan da kullanılabilen ve bu özelliği yüzünden Türkiye’de 25 yaş üzeri bireyler arasında oldukça popüler olan Hearthstone heyecanını da Taiwan Excellence Gaming Cup’ta tatma imkanına sahip olacağız.

Ayrıca Taiwan Excellence Gaming Cup düzenleyeceği etkinliklerle yarışma olmanın ötesine de geçmeyi planlıyor. Sektörün tamamen oyuncu odaklı olmadığını fark eden girişim, Türkiye genelinde çeşitli üniversitelerde oyun sektöründeki kariyer fırsatlarını tanıtma amacıyla paneller düzenleyecek. Oyunder işbirliği ile gerçekleştirilecek bu panellerde öğrenciler sektör konusunda bilgilendirilecek ve markalaşma konusunda fikir sahibi olacak.

Etkinliğin League of Legends Finali olan SuperMassive-HWA maçı ise 13 Kasım tarihinde Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlenecek. TBF 2016’da Dark Passage ile karşılaşan SuperMassive sürpriz bir şekilde rakibine 3-0 yenilmiş ve baskın geçirdiği 2016 Yaz Mevsimi’ndeki çabalarının karşılığını alamamıştı. Öte yandan Holyphoenix’i de transfer ettikten sonra lige iddialı bir başlangıç yapan fakat mevsim finalleri’nde Yarı Final’den öteye geçemeyen HWA’nın ise nasıl bir kadro çıkaracağı merakla bekleniyor. SuperMassive’de herhangi bir kadro değişikliği beklenilmezken HWA bu konuda tam bir muamma. Bilindiği üzere Marshall Rawbin ile olan münakaşasından dolayı 10 ay boyunca profesyonel sahneden uzaklaştırma cezası almış, takımın yıldızı Holyphoenix ise İspanya Ligi’ne transfer olmuştu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.