League of Legends League of Legends Haberleri

TBF 2016 bugün oynanıyor

2016 Yaz Mevsimi’nin şampiyonunu belirleyecek olan Türkiye Büyük Finali karşılaşması bugün oynanıyor. Ligimizin en iyi iki takımı olan SuperMassive ve Dark Passage, TBF 2016 kupasını kaldırmak için mücadele edecek.

Mevsim boyunca çok iyi performans gösteren SuperMassive, sadece 1 mağlubiyet alarak 29 puan toplamıştı. Mevsim finallerine yarı finalden başlayan takım, kadrosunu birçok kez değiştirmesine rağmen halen güçlü olan Team AURORA ile karşılaştı. Rahat bir seri geçiren takım rakibini 3-0 yenerken, takımın ormancısı Stomaged yıldızlaştı. Son haftalarda nişancı rolüne Nardeus’u da transfer eden SuperMassive, 7 kişilik kadrosu ile TBF 2016’nın en büyük adaylarından birisi.

Nispeten daha istikrarsız bir sıkıntı geçiren ligimizin en köklü takımı Dark Passage ise lig aşamasında 4 mağlubiyet alarak 24 puan topladı. Lige orta koridorda Abaria ile başlayan Dark Passage, son haftalarda radikal bir karar aldı ve EU CS’de de mücadele etmiş Caps’i transfer etti. Bununla beraber mevsim bittikten sonra destek rolüne de Rogu’yu transfer eden takım, yarı finaldeki performansıyla hala istenilen sinerjiyi yakalayamadığını kanıtladı. Rogu’nun takıma alışması için fazladan bir hafta bulunurken, Dark Passage’ın SuperMassive karşısında çok dikkatli oynaması gerekiyor.

Alt koridorda Nardeus’un oynayacağı hemen hemen kesinken, SuperMassive’in Thaldrin’i de üst koridorda kullanması bekleniliyor. Mevsimdeki düşük performansını yarı final eşleşmesinde telafi eden Naru ise SUP’un en büyük silahlarından birisi olacak. Öte yandan Dark Passage ise 2016 Kış Mevsimi’nde alışık olduğumuz kaliteli makro oyununu tekrar Vadi’ye yansıtmayı planlıyor. DP’de Xerxe’ye büyük iş düşerken, Elwind ve Zeitnot’un yarı finaldeki performanslarının üzerine koyarak oynaması gerekecektir.

TBF 2016 ile ilgili tüm detaylara sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir