League of Legends League of Legends Haberleri

TBF 2016’da ilk yarı finalist HWA Gaming oldu

TBF’de çeyrek final elemesinde Oyunfor.Crew takımını eleyen HWA Gaming adını yarı finale yazdıran taraf oldu.

TBF 2016 çeyrek final elemeleri bugün öğlen saatlerinde HWA Gaming ve Oyunfor.Crew arasındaki mücadele ile başladı. Müthiş bir çekişmeye sahne olan ve beşinci maça uzayan seride gülen taraf HWA Gaming oldu ve yarı finalde Dark Passage ile eşleşti. Çeyrek final için Çilekler takımından Madness ve Cognac ikilisini kadroya katan Crew ekibi beklentilerin çok üstünde bir takım oyunu oynadı. HWA Gaming ise seride zaman zaman düşüşler yaşasa da tecrübe farkıyla turu geçmeyi başardı.

Serinin ilk maçından galibiyetle ayrılan takım HWA Gaming oldu. 34 dakika süren karşılaşmada neredeyse hatasız oynayan HWA, 20-4 gibi ezici bir üstünlükle galibiyete ulaştı. Kaynaklarını yıldız nişancı HolyPhoenix üzerinde iyi kullanan takım sabırlı şekilde hareket ederek hamlelerini doğru zamanda yaptı. 15k altın farkıyla tatmin edici bir şekilde maçı kazanan HWA böylece seride öne geçti. İkinci karşılaşma ise çok büyük bir çekişmeye sahne oldu. İlk maça oranla daha iyi şampiyon seçimleri yapan Crew ekibi bu sefer rakibine karşı etkisini fazlasıyla hissettirdi. Mücadele 43 dakika sürerken başlangıcından bitimine kadar eşit bir şekilde devam etti. Crew iyi bir oyun ortaya koyduğu maçtan 13-12’lik skorla galibiyeti alarak seriyi 1-1’e getirdi.

Aldığı galibiyetle morallenen Oyunfor.Crew, serinin üçüncü maçında da aynı performansını devam ettirerek bir kez daha galip geldi. Erken aşamada aldığı skorlarla öne geçen ekip kontrolü eline alarak baskısını iyice arttırdı. Orta koridor oyuncusu React’in Viktor ile gösterdiği başarılı bireysel oyunu da maçın kazanılmasında kilit rol oynadı. 37 dakika sonunda 13k toplam altın farkı ve 14-7 skoru ile maçı bitirmeyi başaran Crew böylece seride 2-1 öne geçerek önemli bir avantaj elde etti. Dördüncü maça toparlarak çıkan HWA Gaming, kendisinden beklenen takım oyununu sergilemeyi başardı. Dominant bir oyun oynayan HWA’da orta koridor oyuncusu GodBro yaptığı Ekko seçimiyle maça damgasını vurdu. Erken aşamada aldığı skorlarla kar topuna yakalanan ve güç patlamasına çok çabuk ulaşan GodBro 15-1-4’lük performansı ile takımını adeta sırtladı. Crew ise rakibinin hamlelerine hiçbir şekilde cevap veremedi. 18k altın farkı ve 23-5’lik skorla maçı kazanan HWA Gaming böylece seriyi beşinci maça taşıdı.

Serinin beşinci ve son maçında harita üzerinde takımca iyi rotasyonlar yapan HWA objektifleri de kontrolü altına almasıyla üstün taraf oldu. Ormancı Trix’in oyunun erken aşamasındaki başarılı baskınları galibiyette takım adına önemli bir faktör oldu. GodBro ve Marshall’ın da katkısı bir hayli fazlaydı. 35. dakikada tamamını üstün geçirdiği mücadeleyi 18-7 skorla sonlandıran HWA Gaming böylece ilk yarı finalist oldu.

İkinci yarı finalisti belirleyecek olan Team Aurora – Team Turquality serisi yarın saat 14:00’da oynanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir