League of Legends

TBF 2016’da ikinci finalist SuperMassive oldu

TBF 2016 yolunda yarı finalde karşı karşıya gelen SuperMassive ve Team AURORA serisini kazanan SUP, mevsim finaline yükselen ikinci takım oldu. 

Normal sezonu birinci olarak bitiren SuperMassive, KMF’deki başarısını sürdürmeye devam ediyor. Mevsimin ortasında nişancı rolüne geçen sene Beşiktaş e-Spor takımında da oynayan Nardeus’u getiren SUP, kadrosunu genişletmiş ve görece en zayıf pozisyonu olan nişancı rolünü de zenginleştirmişti. Mevsim boyunca ligdeki diğer takımlardan daha iyi olduğunu kanıtlayan ve 2016 Yaz Mevsimi lig aşamasını birinci sırada bitiren takım, Team Aurora karşısında da zorlanmadı.

Çeyrek final’de Team Turquality ile karşılaşan Team Aurora ise bu serideki performansından çok daha düşük bir performans sergiledi. TT karşısında farklı bir kimliğe bürünen ve “riskli” olarak görülen Ruvelius transferini takıma çok iyi monte eden AUR ise mevsim boyunca birçok kez kadro değişikliğine gitmesine rağmen yarı finale kadar yükselmeyi başardı.

Seri boyunca çok etkili bir oyun ortaya koyan SuperMassive, kartopu kavramının anlamını izleyenlere adeta açıkladı. Tüm maçlarda göz kamaştırıcı bir oyun ortaya koyan Stomaged, serinin yıldızı olurken, Yaz Mevsimi’ndeki performans düşüklüğü nedeniyle sıkça eleştirilen Naru ise kendisini toparladı ve Stomaged’in yardımıyla dominant bir performans sergiledi.

Takım kompozisyonu açısından rakibine elindekileri çok fazla göstermeyen SUP, sürekli olarak standart bir kompozisyon kurdu. Öte yandan Team Aurora ise ilk maçtaki hezimetin ardından farklı bir şey deneyerek ikinci maçta Draven seçiminde bulundu. Bu seçimden ne yazık ki hiçbir şekilde faydalanamayan takım, üçüncü maçta nispeten daha güvenli Soraka tercihinde bulunsa da, SuperMassive takımı bu tercihe Shen ve Jhin tercihleri ile cevap verdi.

Zergsting ile uzun bir süredir oynamamasına rağmen gerektiğinden çok daha fazla agresif oynamaya çalışan Ruvelius ise Team Aurora’nın mağlubiyetlerini hızlandıran etkenlerden birisi oldu. Üç maçta da ya ilk dakikalarda ölen ya da Sihirdar Büyüsü’nü kaybeden oyuncu, Nardeus-Dumbledoge ikilisine kafa tutmaya çalışsa da bunda başarılı olamadı. SuperMassive takımında öne çıkan isim olan Stomaged ise adeta haritanın her yerindeydi. İlk maçta Gragas ile müthiş bir oyun oynadıktan sonra ikinci maç Elise ile kartopu olan oyuncu, son maçta da etkileyici bir Gragas oyunu çıkardı ve serinin yıldızı oldu. Takım yüksek sinerji ile oynarken, karşılaşmaları 27., 24. ve 26. dakikalarda kazanmayı başardı.

Yarı finalde rakibini 3-0 gibi net bir skorla eleyen SuperMassive TBF 2016 Finali’nde Dark Passage’ın rakibi oldu. Final mücadelesi 13 Ağustos 2016 tarihinde oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.