League of Legends

TBF’de ilk finalist Beşiktaş

Türkiye Büyük Finali öncesi merakla beklediğimiz yarı finalin ilk ayağı olan Beşiktaş – Team Turquality karşılaşması sonuçlandı. Oyun Hizmetleri’ni eleyerek yarı finale çıkan Team Turquality, normal sezonu lider tamamlayan Beşiktaş ile eşleşti ve başabaş geçen 5 maçlık serinin sonucunda Beşiktaş vadiden 3-2 ayrılarak 8 Ağustos’ta Ülker Sports Arena’da yapılacak olan finale çıkan ilk takım oldu.

Beşiktaş’ın yıldız oyuncusu Nardeus, yaşadığı vize sıkıntısından dolayı Türkiye’ye gelemedi ve yıldız oyuncu yerine Beşiktaş’ın yedeği Honos sahadaki yerini aldı. Takımın en önemli oyuncusundan eksik olması kafalarda büyük bir soru işareti yaratsa da, BJK Nardeus’un eksikliğine rağmen rakibine karşı gücünü göstermesini bildi. Team Turquality ise 3. kez Türkiye Büyük Finali’nde yer almak için çok çaba sarf etmesine rağmen nispeten eksik diyebileceğimiz rakibine üstünlük sağlayamadı. Baştan sona muhteşem bir mücadeleye sahne olan maç, bu sezonun en keyifli oyunlarından birini de izlememizi sağladı.

TBF’de ikinci finalist ise yarın oynanacak olan HWA – Dark Passage karşılaşması ile belli olacak. 5 maçlık seriyi kazanan takım Türkiye Büyük Finali’nde Dünya Şampiyonası’na gitme yolunda mücadele edecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.