League of Legends League of Legends Haberleri

Team Dragon Knights’a Riot Games’den ceza

Amerika takımlarından Team Dragon Knights, usulsüz transfer girişimlerinde bulunduğu için Riot Games tarafından 10 bin dolar para cezasına çarptırıldı.

2016 sezonu öncesi her takım yeni transferler ile kadrosunu güçlendirme yarışına girdi. Amerika takımı Team Dragon Knight ise bu konuda ilginç bir olay yaşadı. Takımın Koreli orta koridor oyuncusu Ninja, Samsung Galaxy’nin saldırı gücü taşıyıcısı Fury’i kendi takımına gelmesi konusunda ikna etmeye çalıştı. Alınan bilgilere göre Ninja, oyuncu ile kontrat detaylarını ve bir Amerika takımına gelmek isteyip istemediğini konusunda görüşmelerde bulundu. Bu olayın hemen ardından da Fury takımın Kore’de bulunan oyun evine davet edildi. Takımın sahibi Chris Shim ise Fury’i Samsung Galaxy takımı ile sözleşmesi olmasına rağmen transfer etmek konusunda ikna etti.

Ninja’nın, Samsung Galaxy ve Fury arasında hala sözleşme olduğundan habersiz olması da olayı daha garip bir hale getirdi. Alınan başka bir bilgiye göre, Fury, 5 Kasım tarihinde Team Dragon Knights ile sözleşme imzaladı. Oyuncunun bu anlaşmayı yaptığı sırada ise Samsung Galaxy ile 30 Kasım’a kadar sözleşmesi bulunuyordu.

Yaşanan tüm bu olayların ardından takımın sahibi Chris Shim’in, 2017 yılına kadar e-Spor organizasyonlarında yer almamasına karar verildi. Olayların merkezindeki isim Ninja, Riot Games’e yaptığı savunmada Fury’i takıma gelmesi konusunda zorlamadığı ve sözleşmesi bulunduğundan haberinin olmadığını belirtmesine rağmen 11 Mart 2016 tarihine kadar ceza aldı. Fury ise 11 Şubat 2016 tarihine kadar League of Legends müsabakalarından uzaklaştırıldı.

Buna benzer bir cezayı, geçtiğimiz günlerde ülkemiz takımlarından Beşiktaş’ın sahibi Lethillion da almış ve profesyonel LoL sahnesinden uzun bir süre uzaklaştırılmıştı.

Team Dragon Knights, 2015 yılında sonuncu olduğu için ligden düşmüştü. Takım daha sonra Team Arena Online adı altında yeniden birleşmişti.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir