League of Legends League of Legends Haberleri

Team Liquid’in 2016 kadrosu belli oldu

Amerika LCS’in son yıllardaki başarılı takımlarından Team Liquid’in 2016 sezonu kadrosu belli oldu.

Team Liquid 2016 sezonuna daha önce hiç uygulanmamış bir sistem ile girecek. Takımın yeni kadrosu toplam 10 kişiden oluşuyor ve “Team Liquid Academy” oyuncuları, yeni sezonda yedek olarak takımda görev alacak. Academy oyuncuları Zig, Dardoch, Youngbin, Fabbbyyy ve Matt isimlerinden oluşuyor.

Takımın merakla beklenen ana kadrosunda ise tek değişiklik var. Geçtiğimiz aylarda üst koridor oyuncusu Quas, takımdan ayrıldığını ve emekli olduğunu duyurmuştu. Bu olayın arka planında uyuşturucu gibi sebepler olduğu söylense de kesin bir açıklama getirilmemişti. Quas’ın yerine getirilen oyuncu ise Counter Logic Gaming’in ikinci takımından Lourlo oldu. Çaylak oyuncu hakkında çok fazla bilgi bulunmamasına rağmen, Lourlo henüz 17 yaşında olması ile dikkatleri çekiyor. Profesyonel sahnede ilk deneyimini Team Liquid ile yaşayacak olması da kendisi için büyük fırsat.

Team Liquid’in as kadrosundaki diğer isimler ise IWDominate, Fenix, Piglet ve Smoothie şeklinde. Takımda daha önce tecrübeli destek oyuncusu Xpecial, takımdan ayrılmıştı ve yerine Smoothie getirilmişti. 2015 sezonunda Liquid’in zirveye çıkması, kadrosunun tecrübeli beş oyuncudan oluşması ve disiplin ile gerçekleşmişti. 2016 sezonu öncesi ise takımın güç kaybettiğini söylemek yanlış olmaz. Zira Quas ve Xpecial’ın takımın geçtiğimiz sezon yakaladığı başarısında büyük katkısı vardı. Bu iki ismin de ayrılması ile birlikte bahsettiğimiz o tecrübe ve disiplin ortamı bozulmuş olarak görünüyor. Kadrosuna iki çaylak oyuncu katan ekibin bu sene daha da güçlenen diğer Amerika takımlarının yanında işi biraz zor gibi gözüküyor.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

1 Comment

  • SakuragiHanamichi 6 Ocak 2016

    Dunya kupasinda amerikali takimlarin hezimetinden sonra gercekten cok guzel takimlar olustu. Bu sene na izlemek guzel olacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir