League of Legends League of Legends Haberleri

Team Liquid Mickey’i kadrosuna kattı

Kuzey Amerika LCS ekiplerinden Team Liquid, Koreli orta koridor Sun “Mickey” Yong-min’i bir yıllığına kadrosuna kattığını duyurdu.

Dün itibariyle takımın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, ROX Tigers’ın eski orta koridor oyuncusu Sun “Mickey” Yong-min artık Team Liquid için vadiye inecek. Yapılan açıklamada oyuncunun vize ile çalışma evraklarının tamamlandığı ve bu hafta sonu için oynayabilir durumda olacağı da belirtildi. Organizasyonun CEO’su Steve Arhancet, Mickey’i genç, hırslı ve çok sıkı çalışan bir oyuncu olarak tanımlarken, oyuncunun agresif oyun tarzının alınacak galibiyetlerde önemli olduğunu vurguladı. Archancet ayrıca, ”Organizasyon olarak Kore’den Amerika’ya gelecek oyuncular için en iyi kaynaklara sahibiz. Mickey’nin uyum sürecinin de en sağlıklı biçimde gerçekleşmesi için her şeyi yapacağız” şeklinde devam etti. Takımın koçu Cain ise Mickey’in yetenekli bir orta koridor oyuncusu olduğunu söylerken gerek kısa gerekse uzun vadede takımın oyuncudan faydalanacağını ifade etti.

Yapılan bu transferle beraber takımın orta koridor opsiyonu da artmış oldu. Mevcut orta koridor Goldenglue’nin yedeğe çekileceği tahmin edilirken Mickey’nin gerekli antrenmanlardan sonra takımın ana rotasyonunda yer alacağı ön görülüyor. Öte yandan, Kuzey Amerika LCS’te takımların ilk beşlerinde yer alan oyunculardan en fazla ikisinin aynı yabancı ülkeden olabileceği kuralı Team Liquid’i zorlayacak. Eğer Team Liquid’i Mickey’i oynatmak isterse aynı ülke vatandaşları Piglet veya Reignover’dan birisini yedek oturmak zorunda. Otoritelere göre, yedek oturacak oyuncunun Reignover olacağı, böylece Inori’nin ormancı pozisyonunda başlayacağı düşünülüyor.

Team Liquid, yedi haftası geride kalan Kuzey Amerika LCS’te aldığı dört galibiyet ve on mağlubiyetlik performansla yedinci sırada yer alıyor.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir