League of Legends

Team Liquid, orta koridorunu değiştiriyor

flickr.com/lolesports

NA LCS ekiplerinden Team Liquid, IEM Katowice için verilen arada orta koridor rolü için oyuncu deneyeceğini açıkladı. Facebook’tan canlı yayın yapan ve burada soruları yanıtlayan Team Liquid CEO’su Steve Arhancet, her türlü seçeneği denediklerini belirtti. 

2017 Bahar Mevsimi’nin talihsiz takımlarından Team Liquid, oldukça zor günler geçiriyor. Takım, çıkmış olduğu 10 karşılaşmadan sadece 2 galibiyet alabilirken, sıralamada şu anda Team Envy ile sonuncu sırayı paylaşıyor. Aldığı yatırımların ardından büyük transferler gerçekleştirmesine rağmen Vadi’de çok kötü performans sergileyen takım için tehlike çanları çalmış durumda. İki yabancı oyuncu hakkını ReignOver ve Piglet’ten yana kullanan takım, üst koridorunda Lourlo ve destekte Matt ile yoluna devam etmiş, orta koridoruna ise Team Liquid Academy’de forma giyen Goldenglue’yu getirmişti. Sezonun başlarında hiç de fena sayılmayacak oyunlar çıkartan TL, ne yazık ki bir süredir ligin en zayıf takımı konumunda. Metanın değişmesinden en çok etkilenen takım olan TL, son çare olarak IEM Katowice 2017’den dolayı oluşan iki haftalık boşluk süresince yeni oyuncu deneme kararı aldı.

Goldenglue’nun performansının TL için yeterli olmadığını vurgulayan Arhancet, neden Link ile oynamadıkları sorusuna ise Goldenglue’nun takım için daha faydalı olduğunu gördüklerini ve bu yüzden Link ile yollarına devam etmediklerini açıkladı.

Takım ile ilgili en büyük dedikodu ise nişancı rolündeki Piglet’in orta koridor rolüne geçeceği ve Goldenglue’nun nişancı olacağı yönünde. Bu dedikoduyu da tamamıyla yalanlamayan Arhancet, takım olarak her türlü seçeneğin denendiğini de belirtti.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.