League of Legends League of Legends Haberleri

Team Liquid, Quas’ı yedeğe çekti

Amerika LCS’in güçlü takımlarından Team Liquid, üst koridor oyuncusu Quas’ı yedeğe çektiğini açıkladı.

Team Liquid hiç beklenmedik ve çok şaşırtıcı olan bu haberi kendi internet sitesi aracılığı ile paylaştı. Yapılan açıklamada ilk olarak kararın bu hafta sonu takım Los Angeles’da bulunduğu sırada meydana gelen bir olay sonucu alındığı bilgisi paylaşıldı. Takımın sahibi Steve Arhancet’in Quas’ın kendisiyle ve ailesiyle çok yakın olduğu da belirtildi. Team Liquid tarafından konu ile alakalı daha detaylı bilgilerin yakında paylaşılacağı da açıklandı.

Bu kararın perde arkası tam olarak bilinmese de Reddit üzerinde yapılan yorumlar Quas’ın yedeğe alınmasındaki sebebin uyuşturucu ile alakalı olduğu yönünde. Buna benzer bir olay ise geçtiğimiz hafta sona eren IEM San Jose turnuvasında oyunculara uyuşturucu testi yapılmasıydı. CLG üst koridor oyuncusu Darshan, bir röportajında bu testten geçtiklerini doğrulamıştı.

Amerika LCS’te özellikle yaz mevsiminde zirvede bulunan Team Liquid’in bu performansının mimarlarından birisi de hiç şüphe yok ki Quas olmuştu. Üst koridor oyuncusu istikrarlı performansı ile takımına büyük katkı sağlamıştı. Şimdilik Quas ve Team Liquid arasında tam olarak neler yaşandığı ve bundan sonra neler yaşanacağı henüz bilinmiyor. Net olan tek şey, oyuncunun yedeğe çekilmiş durumda olduğu ve üst koridor için adı geçen hiçbir oyuncunun bulunmaması. Eğer söylendiği gibi işin içinde uyuşturucu varsa, olaylar daha karmaşık bir hal alabilir. Olayı yakından takip edecek, gelişmeleri paylaşacağız.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir