League of Legends

Team Liquid yeni Akademi takımını duyurdu

NA LCS’in köklü ekiplerinden Team Liquid, önümüzdeki mevsim NA CS’de mücadele edecek olan Akademi takımını duyurdu. Ekipte bir süredir League of Legends dünyasını meşgul eden Tainted Minds takımından iki oyuncu da bulunuyor.

Yeni kurulan takımın temelini eski Team 8.1 oyuncuları oluşturuyor. Kuzey Amerika tekli dereceli sıralamasında uzun bir süre ilk sırada yer alan Viper ve veteran Slooshi ile ExecutionerKen’in yanı sıra kadroda iki sürpriz isim de bulunuyor. Tainted Minds ekibinden olaylı bir şekilde ayrılan ve hala tam olarak çözülmeyen dramanın başrol oyuncusu Cake ile takım arkadaşı ShorterACE de önümüzdeki mevsim Team Liquid Academy forması giyecek.

Bu noktada Tainted Minds dramasını da açıklamak gerekiyor. Tainted Minds oyuncusu Cake, geçtiğimiz ay içerisinde Okyanusya temsilcisinin oyuncularına vaad ettiği şartları sağlamadığını, ödemelerinin gerçekleşmediğini ve oyuncu evinin yaşanılmaz bir halde olduğu iddialarını ortaya atmıştı. Riot Okyanusya’ya bu durumu açıklayan fakat herhangi bir aksiyon alamayan oyuncu, durumunu League of Legends’ın resmi olmayan forumu sayılabilecek Reddit’te gündeme getirmiş ve binlerce insanın dikkatini çekmişti. İddialarını Skype logları ile de destekleyen Cake’in sesi Riot Games tarafından duyuldu ve şirket, Tainted Minds dramasını araştırmaya karar verdi. Çok daha az ve arkası doldurulamayan iddialar yüzünden Renegades’i profesyonel arenadan men eden Riot, yaptığı soruşturma sonrası Tainted Minds’a 7 bin dolar ceza ve altı aylık gözaltı cezası verdi. TM’nin bir sonraki soruşturması ya da hatası, takımın ligden atılmasına neden olacak.

Elbette ortaya çıkan tüm dramaya rağmen TM’nin bu kadar hafif ceza alması hemen hemen herkes tarafından eleştirilse de, Cake’in durumu TLA’ya transfer olarak arkasında bıraktığını görüyoruz. Geçtiğimiz mevsim CS’deki slotunu eUnited’a satan Team Liquid Academy’nin kadrosu şu şekilde:,

  • Üst koridor: Omran “Viper” Shoura
  • Orman: Ryan “ShorterACE” Nget
  • Orta koridor: Andrew “Slooshi” Pham
  • Nişancı: Tristan “Cake” Cote-Lalumiere
  • Destek: Kenneth “ExecutionerKen” Tang

Bildiğiniz üzere Akademi takımları artık LCS’e yükselemiyor. Fakat NA LCS’e getirilmesi planlanan franchising sistemi, Akademi takımarının önemini tekrar arttıracak gibi gözüküyor. LCS’e birçok yeteneği yetiştiren Team Liquid Academy’nin önümüzdeki mevsim nasıl bir performans sergileyeceğini hep beraber izleyeceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.