League of Legends

Team SoloMid’in destek oyuncusu Biofrost oldu

NA LCS’in en köklü takımlarından olan Team SoloMid, Yellowstar’dan boşalan destek oyuncu rolüne çaylak Biofrost’u transfer etti. Oyuncu, organizasyonun deneme sürecini geçmiş ve takım ile beraber Kore’ye antremanlara katılmıştı.

Bahar Mevsimi’ne kötü başlamasına rağmen playofflarda üstün bir başarı göstererek finale kadar yükselen Team SoloMid, CLG’ye yenilmiş ve ligi ikinci olarak bitirmişti. 2015 Yaz Mevsimi’ndeki kadrosunu Bjergsen dışında tamamıyla değiştiren takım, Hauntzer, Svenskeren, Doublelift ve Yellowstar’ı transfer etmişti. Batı dünyasının rollerindeki en iyi oyuncularını transfer eden TSM, ne yazık ki beklenen sinerjiye hemen ulaşamamış, ligin başından itibaren çabalamak zorunda kalmıştı. 2015 Yaz Mevsimi’ndeki Fnatic’in namağlup sezonunun mimarı olan Yellowstar ile Doublelift istenildiği gibi bir sinerji oluşturamamış, bununla beraber takım bireysel olarak çok iyi olsa da bir takım olarak hareket edememişti.

Mevsim sonunda Yellowstar’ın takımdan ayrıldığını açıklayan TSM, destek oyuncusu denemelerine kısa süre sonra başlamıştı. Amerika vatandaşı olan Biofrost’un denemeleri geçip takım ile Kore’ye gittiğini duyurulması ise çok sürmemişti. Kore’de diğer adayları da deneyen organizasyon, Ignar ve Piccaboo’ya da teklif götürdü.

Team SoloMid’in Facebook üzerinden yaptığı açıklamaya göre, takım Biofrost’ta karar kıldı. Destek oyuncusunun Doublelift ile sinerjisine oldukça önem veren TSM, tüm oyuncuların İngilizce konuşuyor olmasına da dikkat ettiklerini belirtti. Profesyonel sahnede herhangi bir tecrübesi olmayan Biofrost hakkında çok fazla bir bilgi bulunmasa da, oyuncunun agresif ve Doublelift’in oyun tarzına kolay bir şekilde adapte olduğu belirtiliyor. Uzun bir süre sonra ilk defa takımda çaylak bir oyuncuya yer veren Reginald’ın ise bu kararı takımın hayranları tarafından da destek gördü.

Team SoloMid’in 2016 Yaz Mevsimi kadrosu şu şekilde:

  • Üst koridor: Hauntzer
  • Ormancı: Svenskeren
  • Orta koridor: Bjergsen
  • Nişancı: Doublelift
  • Destek: Biofrost
Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.