League of Legends League of Legends Haberleri

Team SoloMid, Kuzey Amerika bölgesel elemelerinde Echo Fox’u eledi

Mevsim finallerine çeyrek finalde Cloud9’a elenerek veda eden Team SoloMid, bölgesel elemelerde Clutch Gaming’i eleyerek gelen Echo Fox ile karşılaştı. Sezon başından beri yıldız oyunculardan istenilen performansı alamayan TSM’de mevsim finallerine gelirken işlerin düzelmeye başladığını gördük. C9’a yenilmesine rağmen dirençli bir oyun ortaya koyan TSM, bölgesel elemelerde de Echo Fox’u 3-0’lık net bir skorla yendi ve rakiplerine “biz hala burdayız” mesajını verdi.

3-0 TSM’in kazandığı seride ilk maçta FOX sürekli savaş başlatmaya çalışan taraf oldu ancak FOX’un savaş başlatma mekaniklerine çok iyi cevap veren TSM, savaşlardan üstün çıkmayı ve objektif üstünlüğünü yakalamayı bildi. Maçın genelinde skorda ve altında üstün olan TSM, Baron güçlendirmesini aldıktan sonra nehir üzerinde yaptıpı takım savaşıyla birlikte inhibitör açıp rakibinin üs kulelerinden birini almayı başardı. Daha sonra orta ve alt koridordan kuleleri alan TSM rakip üssün içinde yaptığı harika takım savaşıyla birlikte maçı kazanmayı başardı.

İkinci maç tamamen TSM’in kontrolünde geçti. FOX ilk kanı almış olmasına rağmen TSM maçın her anında üstündü. Özellikle 9.dakikaya girerken vitesi arttıran TSM’e, FOX hiçbir cevap veremedi. Takım halinde her rolde rakibinden üstün olan TSM, kule vermeden 22 skor alarak ve karşılığında yalnızca 4 skor vererek maçı kazandı. Maçta özellikle Bjergsen’in Velkoz, Zven’in Varus performansı izleyenleri etkiledi. Bunun yanında takımın desteği Mithy de Tahm Kench ile attığı güzel ultilerle maçın kazanılmasında pay sahibi oldu.

Serinin son maçında TSM bir kez daha rahat bir oyun kazandı. Diğer maçlara kıyasla FOX’un TSM’in hamlelerini takip edebildiği tek maç bu maç oldu. Bu maç içerisinde FOX için iyi giden tek şey Huni’nin Rumble performansı diyebiliriz. Gerek nişancı Lost’un Ashe oyunu gerekse Dardoch’un Camille oyunu istenilen performansın çok altında kaldı. TSM ise Zven etrafında 4 tanklı bir kompozisyon kurdu ve takımın hasar yükünü nişancısına yükledi. Varus tercihi ile beklenileni veren Zven’in yanında takım arkadaşları da iyi bir performans sergileyince TSM rahat bir galibiyet daha aldı. Takım olarak iyi bir performans gösteren TSM’de Zven dışında Mithy ve Bjergsen’in performansları da üst düzeydi. Özellikle takım arkadaşlarını rakibin savaş başlatma yeteneklerinden harika bir şekilde kurtaran Mithy, Tahm Kench oyunuyla bir defa daha beğenileri topladı.

TSM, Echo Fox’u 3-0 yenmesinin ardından bölgesel elemelerde Cloud9’un finaldeki rakibi oldu. Bu eşleşmeyle beraber 2013 yılından beri ilk defa bir Dünya Şampiyonası’nda TSM ve Cloud9 aynı anda bu turnuvada boy göstermeyecek. Cloud9-TSM maçı Türkiye saatiyle 17 Eylül Pazartesi günü saat 00.00’da oynanacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir