League of Legends League of Legends Haberleri

Team SoloMid resmi açıklama ile kadrosunu duyurdu

Dünya Şampiyonası’ndaki performansından sonra Bjergsen dışında takımdaki herkes ile yollarını ayıran Team SoloMid, dün gece yayınladıkları bir video ile takımın kadrosunu resmi olarak duyurdu. Şu ana kadarki dedikoduların hepsi doğru çıkarken, üst koridora Hauntzer, ormancı rolüne Svenskeren ve destek oyuncusu rolüne Kasing getirildi.

Team SoloMid, Dünya Şampiyonası’ndan sonra büyük bir yeniden yapılanmaya girmişti. İlk adım olarak ezeli rakipleri Counter Logic Gaming’den Doublelift’i transfer eden takım, Bjergsen’in etrafına takım kurma amacıyla transfer yapacağını açıklamıştı. Takımın kadrosundaki yeni isimler, Batı League of Legends dünyasının rollerinde en yeteneklisi olarak gösterilen oyuncuları. Gravity takımının Yaz Mevsimi’ndeki dominant performansında büyük katkısı olan Hauntzer, üst koridor yeteneği kıtlığı yaşanan Amerika sunucusunda en yetenekli oyunculardan birisi olarak gösteriliyor. Agresif ve metaya hızlıca alışabilen oyuncunun esnek oluşu ve adaptasyon hızının oldukça yüksek olması, Team SoloMid’in kararını büyük ölçüde etkiledi.

Destek oyuncusuna H2K takımından Kasing’i getiren takımın özellikle de bu rol için Koreli oyuncu düşündüğü dedikoduları bulunmaktaydı. H2K’nin özellikle de Bahar Mevsimi’ndeki yükselişinin ardındaki isim olan Kasing, oyun mekaniklerinin iyi olmasıyla beraber shotcalling görevini harika yapan bir oyuncu. Beraber oynadığı nişancının performansını arttıran yetenekli destek oyuncusunun Doublelift ile iyi bir sinerji yakalayacağı da hemen hemen kesin.

Takımın ormancı transferi ise biraz sancılı oldu diyebiliriz. Svenskeren’in önce H2K ile görüşmesi ve H2K’nin iddialarına göre oyuncu ile “anlaşmaları”, ardından Reginald’ın devreye girmesi ve oyuncuyu transfer etmesi, League of Legends topluluğunda büyük çaplı bir drama yarattı diyebiliriz. İki takımın sahiplerinin Twitter üzerinden uzun uzun açıklama yapmaları ve birbirlerini kötülemeleri, Svenskeren’in değerinin ne kadar çok olduğunun bir göstergesi. Yıldız ormancı, SK Gaming ile harika bir Sezon 4 geçirmiş, Dünya Şampiyonası’na gitmişti. Batı dünyasındaki belki de en yetenekli ve oyuna en çok katkı koyabilen ormancı olan Svenskeren, Team SoloMid’in orta koridor oyuncusu Bjergsen ile daha önce Copenhagen Wolves’ta beraber oynamıştı. O zamanlar da iki oyuncunun sinerjisi oldukça yüksekken, iki oyuncunun zaman geçtikçe olgunlaştığı göz önüne alındığında şu anki sinerjilerinin daha güçlü olacağını söyleyebiliriz.

Aslında Team SoloMid için oldukça fazla oyuncu seçeneği bulunmaktaydı. Özellikle de Team Impulse’un satılacağı açıklandıktan sonra, takımın hayranları, Rush-Impact ikilisinin takıma gelmesini istiyordu. Şu anki kadronun oluşumundaki en büyük kriter, tüm oyuncuların İngilizce konuşuyor olması. İletişimin ne kadar önemli olduğunu vurgulayan Reginald, tüm oyuncuların İngilizce konuşabildiği bir kadro yaratmak istediğini ve transferleri bu amaçla yaptığını açıkladı.

Takımın tüm oyuncularının bireysel olarak oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Beraber nasıl performans gösterecekleri ise oldukça büyük bir muamma. Gelecek hafta oynanacak IEM San Jose etkinliğine katılan Team SoloMid’in yeni kadrosunu bu turnuvada izleme şansı bulacağız.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir