League of Legends League of Legends Haberleri

Police ve Mightybear Vitality’ye transfer oldu

Avrupa LCS takımlarından Team Vitality yaz mevsimi için oluşturduğu yeni kadrosunu duyurdu.

Yaz mevsimi öncesi kadrosunda değişiklik yapan takımlardan bir yenisi de Team Vitality oldu. Transfer konusunda hemen hemen her profesyonel bölge hareketli günler geçiriyor. Yaz mevsiminin başlamasına kısa bir süre kalmasıyla birlikte takımlardan da transfer haberleri birer birer gelmeye başladı. 2016 sezonunda büyük hedefler için kurulan Avrupa LCS ekiplerinden Team Vitality kadrosuna iki yeni oyuncu kattı. Takımda herhangi bir oyuncu ayrılığı yaşanmasa da ormancı ve nişancı rollerine iki Koreli oyuncu transferleri yapıldı. Ormancı rolü için Mightybear nişancı rolü için ise Police takıma transfer edilen oyuncular oldu. Ormancı Mightybear hakkında herhangi bir bilgi bulunmasa da nişancı Polise ona nazaran adını duyuran bir oyucu diyebiliriz. Kore takımlarından Ever ve Amerika LCS’e yeni yükselen Apex Gaming’de forma giyen Police, ligi yakından takip eden kişilerin hatırlayacağı bir isim.

Halihazırda Shook ve Hjarnan gibi kendi rollerinde Avrupa’nın yetenekli isimlerine sahip olan Vitality’nin bu transfer hamlesinin arkasındaki asıl neden henüz bilinmiyor. Bahar Mevsimi’nde normal sezonu üçüncü tamamlayan Vitality play-off’ların çeyrek final ayağında Fnatic’e yenilerek erken bir veda yaşamıştı. Sezon başında şampiyonluk için iddialı bir kadro kuran takımın elde ettiği bu sonuç birçok otorite tarafından başarısızlık olarak nitelendirilmişti. Yaz Mevsimi’nde ipleri sıkı tutmak isteyen Team Vitality ilk adımını takıma iki yeni oyuncu transfer ederek atmış oldu. Son zamanlarda hem Avrupa hem de Amerika sahnesinin Koreli oyunculara yöneldiğine fazlasıyla şahit olmuştuk. Zaman zaman bu durum takımlar adına geri tepse de çok iyi sonuçlar alan takımlar da olmuştu. Team Vitality’nin Yaz Mevsimi’nde yeni Koreli oyuncularıyla nasıl bir görünüm sergileyeceği de büyük bir soru işareti. Oyuncuların Avrupa sahnesine alışması ve takım içi uyumu yakalamaları en önemli konular arasında yer alıyor.

Team Vitality’nin Yaz Mevsimi’ndeki geleceği hakkında bir tahmin bu raddede biraz zor gözüküyor. Ligin başlamasıyla beraber takımın nasıl bir performans sergileyeceğini hep beraber göreceğiz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir