League of Legends League of Legends Haberleri

Team Vitality’nin 2016 kadrosu belli oldu

Avrupa LCS’in en yeni takımı olan Team Vitality, 2016 LCS kadrosunu açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Gambit’in LCS’teki yerini satın alan organizasyon, ilk olarak geçtiğimiz mevsim H2K’de oynayan başarılı destek oyuncusu Kasing’i kadrosuna katmıştı. Takımın kadrosu hakkındaki dedikodular doğru çıktı ve Team Vitality kadrosu Cabochard-Shook-Nukeduck-Hjarnan-Kasing şeklinde oldu.

Gambit’in dağılmasının ardından hangi takıma transfer olacağı büyük merak konusu olan Cabochard’ın da takımı böylelikle belli oldu. Avrupa LCS’in en yetenekli üst koridor oyuncularından birisi olarak gösterilen Cabo, Gambit’in kötü Yaz Mevsimi performansında en iyi oynayan oyuncu olarak gösteriliyordu. Tank-support üst koridor yerine taşıyıcı üst koridor oynayan oyuncu, bir çok takımın radarındaydı.

Shook ise geçen yıl kurulan “süper takım” Alliance’ın ormancısıydı. Elements olarak yeniden markalaşan takımda performansı düşen oyuncu, bir süredir aktif olarak LCS’te oynamıyordu. Son olarak Yaz Mevsimi’nde LCS takımı Copenhagen Wolves’a transfer olan Shook, takım kötü performans göstermesine rağmen ne kadar yetenekli olduğunu neredeyse her maçta bizlere göstermişti.

Nukeduck ise geçtiğimiz yıl uzun bir aradan sonra LCS’e geri dönerek Roccat takımında oynamıştı. Tecrübeli orta koridor oyuncusu, veteran olarak nitelendirilse de halen metayı yakından takip edebiliyor ve yeteneklerinden hiçbir şey kaybetmedi. Aksine, Roccat ile çıktığı ilk maçlarda bocalamasına rağmen zaman geçtikçe lige daha çok alışan oyuncu, Roccat’in ana hasar kaynağıydı.

Hjarnan-Kasing ikilisi ise H2K’de beraber oynadıktan sonra Team Vitality’de de beraber oynayacak. Kasing’in Avrupa LCS’teki en iyi shotcaller oyuncu olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan bu iki oyuncunun sinerjisi ise üst seviyede. Bir yıl beraber oynadıktan sonra yine beraber farklı bir takıma transfer olan ikilide, Hjarnan özellikle agresif ve koridoru kazanmaya oynayan bir oyuncu. Koridorunu kazandıktan sonra bu avantajı iyi bir şekilde diğer koridorlara taşıyabilen Hjarnan, Team Vitality’nin önemli bir parçası olacaktır.

Takımın geneline baktığımızda ise Vitality’yi “süper takım” olarak nitelendirsek yanılmış olmayız. Sezon arası ligin en iyi oyuncularının Avrupa LCS’e transfer olduğunu da göz önünde bulundurduğumuda, şu an çok iyi durumda gözüken Origen’in en büyük rakibi Team Vitality gibi gözüküyor. Yeni toplanan kadrosu ile Fnatic’in pek şansı olmadığı Bahar Mevsimi’nde Team Vitality’nin ilk üç sıraya rahatlıkla çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Avrupa LCS ile ilgili tüm haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir