League of Legends League of Legends Haberleri

Thresh, Lucian’a karşı artık 1 ruh ile başlayacak

Son zamanlarda oyuncuların görüşlerini hayata geçirme konusunda harika bir iş çıkartan Riot Games, bir “meme”i daha tarihe gömdü. Karakterinin hikayesinde Lucian’ın karısı Senna’yı öldüren Thresh, oyunda Lucian’a karşı artık 1 ruh ile başlayacak. 

Graves’in purosunu geri getiren ve altı yılın sonunda ilk defa Yorick’e bir kostüm çıkaran Riot, şampiyona sonunda oyuncuların istediği bir ruhu verdi. Bilmeyenler için belirtelim, Lucian’ın karısı Senna, ruhunu Thresh’e kaptırıyor. Şampiyon, Senna’yı tuzağına düşürüyor ve ruhuna sonsuza dek el koyuyor.

Her iki şampiyon da dört yıl önce oyuna eklenmişti. Riot da sonunda oyunun içerisinde Senna’yı temsil eden bir ruh ekledi. Bu elbette Lucian’a büyük bir hakaret, zira Thresh’in bu hareketi Lucian’a karısını koruyamamasını hatırlatıyor.

Şampiyonun kazandığı ruh sadece sembolik değil istatistiki anlamda da bir ifade ediyor. Thresh, topladığı ruhlardan zırh ve büyü direnci kazanıyor. Şampiyon ise böylelikle oyuna başladığında +0.75 ekstra zırh ile koridoruna gidecek.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Riot’ın topluluğun isteklerini çok daha iyi bir şekilde ele aldığını söylemek mümkün. İlk defa karakterlerin hikayesi ile ilgili bir detay oyunda kendisine yer bulurken, ileriki zamanlarda bu hikayelerin bir kez daha oyuna etki edip etmeyeceğini hep beraber göreceğiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir